22:03 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Didelės aljanso pratybos "Brilliant Jump 2020" vyks ir tuomet, kai Lietuvoje bus minimos Vėlinės ir Visų Šventųjų diena

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Kitą savaitę Lietuvos teritorijoje vyks vienos didžiausių šiais metais regione NATO aljanso pratybų "Brilliant Jump 2020", praneša Kariuomenės spaudos tarnyba.

  Aljanso pratybos "Brilliant Jump 2020" (liet."Nuostabusis šuolis 2020") vyks nuo spalio 29 iki lapkričio 7 dienos dalyje Lietuvos teritorijos. Juose bus vertinamas Itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupės pasirengimas vykdyti savo užduotis, rašoma pranešime.

  Šios pratybos — tai kasmet vis kitoje Aljanso valstybėje vykstančios pasirengimo budėjimui patikrinimo pratybos. "Brilliant Jump" yra iš anksto planuotos ir gynybinio pobūdžio pratybos ir nėra susijusios su pastarųjų mėnesių politiniais įvykiais regione, pažymi Kariuomenė.

  Tarptautinėse pratybose Aljanso greitojo reagavimo pajėgose budintys Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos kariniai vienetai treniruosis vykdyti greitą padalinių perdislokavimą. Planuojama, kad pratybose dalyvaus per 2500 karių ir apie 600 įvairių transporto priemonių.

  Pasibaigus pratyboms, dalis NATO technikos ir karių grįš į savo nuolatines dislokacijos vietas, o kita dalis prisijungs prie kasmetinių nacionalinių Lietuvos kariuomenės lauko pratybų "Geležinis vilkas", kurioms pasibaigus, šie pajėgumai išvyks iš Lietuvos.

  Lietuva apie šias pratybas Baltarusijos gynybos atašė ir Baltarusijos gynybos ministeriją informavo dar rugsėjo pradžioje.

  Tarptautinių pratybų "Brilliant Jump 2020" sausumos dalis vyks tuomet, kai Lietuvoje bus minimos Vėlinės ir Visų Šventųjų diena, todėl vykstant intensyviam karinių kolonų judėjimui keliais, NATO kartu su Lietuvos kariuomene pasistengs, kad trikdžių viešuosiuose keliuose būtų kuo mažiau.

  NATO nuolat didina karinį kontingentą šalia Rusijos sienų. Baltijos šalys aktyviai sudaro didelio masto gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos grėsme", nors Maskva ne kartą neigė šiuos kaltinimus.

  Dar šia tema

  NATO patvirtino planus sukurti naują kosminį centrą Vokietijoje
  RF Gynybos ministerija: NATO siekia sunaikinti karinį Rusijos ir Baltarusijos aljansą 
  Netilps į sistemą. NATO nepatenkinta Turkijos įsigytu S-400
  Tegai:
  Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos