23:37 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Sekmadienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 9993 COVID-19 ligos atvejai, 4073 žmonės pasveiko, 134 mirė

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas papasakojo, kiek lietuvių turėtų pasiskiepyti, kad susidarytų populiacijos imunitetas.

  Atlikto tyrimo rezultatais, 42,9 proc. lietuvių teigė, kad skiepytųsi, 42,5 proc. sakė, kad nesuskiepytų, o 14,7 proc. neturėjo nuomonės.

  Pasak Stankūno, užtenka, jog Lietuvoje persirgtų 60 proc. populiacijos (1 675 200 gyventojų), kad susiformuotų "bandos imunitetas" ir daugiau virusas neplistų.

  "Mums "trūksta" 17.1 proc. iki "bandos imuniteto". Ar įmanoma "surinkti" tuos trūkstamus procentus? Manau, kad taip. Pirmiausiai, kad vakcina greičiausiai rinkoje pasirodys tik kitais metais ir masinio vakcinavimo nereikėtų tikėtis be 2021 m. vasaros. Iki to laiko nemaža dalis mūsų tautiečių persirgs COVID-19", — rašo jis savo Facebook paskyroje.

  Anot profesoriaus, seroepidemiologinis tyrimas parodė, kad po pirmo COVID-19 piko buvo persirgę daugiau nei 1,3–2,83 proc. populiacijos. Jo manymu, iki vakcinos atsiradimo šis skaičius padidės iki 10–15 proc.

  "Na sakykim, kad pusė iš persirgusiųjų priklausys tai grupei, kuri nenori skiepytis. Tad tokiu būdu mums liks surasti tuos trūkstamus 10 proc., kad užtektų iki "bandos imuniteto" susiformavimo. O jau čia reikės visiems sveikatos specialistams ir ne tik jiems pasistengti, kad pakeisti neigiamas žmonių nuostatas dėl vakcinavimo", — pabaigė Stankūnas.

  EK jau yra pasiekusi preliminarius susitarimus su šešių didžiausią potencialą turinčių vakcinų gamintojais. Viena išankstinio pirkimo sutartis jau pasirašyta su Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos įmone "AstraZeneca", kuri vakcinos nuo koronaviruso gamybą planuoja pradėti viena pirmųjų.

  Šalys galėjo nuspręsti, ar pasilikti, ar atsisakyti vakcinos pirkimo sutarties. Lietuva nusprendė pasilikti. Vakcinos kiekis šaliai priklausys nuo gyventojų skaičiaus.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 9993 COVID-19 ligos atvejai, 4073 žmonės pasveiko, 134 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Dar šia tema

  Seimo narys Simulik užsikrėtė COVID-19
  Vakcina ir beždžionės: britų klastotė apie "Rusijos klastotę"
  Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta daugiau nei 400 COVID-19 atvejų
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos