06:26 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pats istorikas laiko save nekaltu ir tvirtina, kad vietos valdžia siekia "noro vykdyti politinę tvarką"

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti nusprendį istorikui Valerijui Ivanovui, kuris anksčiau buvo nuteistas pirmojo Vilniaus apygardos teismo už "neteisėtą ginklų laikymą". Tai teigiama Sputnik Lietuva atsiųstame pranešime.

  Jam paskirtas draudimas du metus neišvykti iš Vilniaus ir liepta likti namuose nuo 23:00 iki 6:00.

  Pats istorikas mano, jog yra nekaltas, nes pas jį rastas neveikiantis signalinis revolveris negali būti priskiriamas šaunamiesiems ginklams. Ivanovas turi tris mėnesius, kad pateiktų kasacinį skundą aukštesniajam teismui.

  "Mane sujaudino apgailėtinas dabartinio Lietuvos apeliacinio teismo įsikibimas į neapsakomą norą apsunkinti mano likimą kaltinamuoju nuosprendžiu dėl metalo laužo — buvusio signalinio revolverio, kuris jau seniai visiškai neveikia, kurį pirmosios instancijos teismas pripažino koviniu dujų revolveriu, tai yra šaunamuoju ginklu. Mane labai nustebino ir pribloškė toks Lietuvos teisėsaugos požiūris", — sakė istorikas.

  Ivanovas pažymėjo, kad neturėdami realių faktų, tyrėjai ir teismai "ėmė maskuoti tikrovę isteriškomis emocijomis ir grubiomis melagingomis spekuliacijomis". Čia jis įžvelgė "kaltintojų bejėgiškumą" bei "norą įvykdyti politinį užsakymą".

  "Ir šiandien šis teisminis egzorcizmas, vietinių politikų nuomone, yra skirtas paversti kadaise buvusį revolverį dujiniu šaunamuoju ginklu, priskiriamu "C" kategorijai, todėl reikalaujančiu registracijos, kad šiuo Apeliacinio teismo sprendimu būčiau įtikintas, kad pažeidžiau baudžiamosios teisės aktus ir man pritaikyta bausmė. Kodėl? Ar su šia maža metalo laužo dalimi, pamiršta didelės spintos kampe, aš sukėliau ar keliu pavojų aplinkiniams?" — pareiškė jis.

  Kaip pažymėjo Ivanovas, jis nepriima Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo ir ketina toliau kovoti, "gindamas teisingumo deivės Temidės garbę ir orumą Lietuvos Respublikoje, kurią kažkodėl uzurpavo ir žemina dabartinė Lietuvos valdžia".

  Альгирдас Палецкис
  Фото: из личного архива Альгирдаса Палецкиса

  2018 metų gruodį Ivanovo bute buvo atliktos kratos pateikus įtarimus dėl dalyvavimo Lietuvos opozicijos politiko, buvusio Socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio "šnipinėjimo" byloje. Ivanovas buvo sulaikytas, po dienos jis buvo paleistas pagal rašytinį įsipareigojimą neišvykti.

  Įtarimai dėl "šnipinėjimo" buvo atmesti, tačiau jis buvo apkaltintas "neregistruoto ginklo laikymu".

  Istorikas pabrėžė, kad net kaltinamajame akte minima, kad pistoletas sugedęs, tačiau tai niekam netrukdo, neveikia nekaltumo prezumpcija ir todėl bylą nuspręsta tęsti. Ivanovas pareiškė, kad jis ir Paleckis pateko "į visuotinę rusofobų kampaniją".

  Dar šia tema

  Istorikas Ivanovas savo nuosprendį laiko "kabliu" Paleckio byloje
  Rusijos ambasadorius Lietuvoje aplankė Jurijų Melį
  Tegai:
  Algirdas Paleckis, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos