12:54 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Parama baltarusių studijoms Lietuvoje skiriama įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės nustatytą Pagalbos Baltarusijos žmonėms planą

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Finansavimą studijoms Lietuvoje galės gauti iki 110 studentų iš Baltarusijos, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Anksčiau numatytas 100 vietų skaičius pakoreguotas, kad finansavimą studijoms galėtų gauti daugiau baltarusių studentų, kurių priėmimo rezultatai atitinka kriterijus.

  Baltarusijos piliečiams, priimtiems studijuoti į Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų valstybės nefinansuojamas studijų vietas, skiriama Lietuvos valstybės parama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų kainai padengti. Studijų kaina valstybės lėšomis bus dengiama visą studijų laikotarpį.

  Kasmet konkurso tvarka šią paramą galės gauti iki 110 studentų pagal priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

  Parama baltarusių studijoms Lietuvoje skiriama įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės nustatytą Pagalbos Baltarusijos žmonėms planą.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Baltijos šalių sąraše buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  Vėliau buvo pranešta, kad šios šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių.

  Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš Vakarų".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja papasakojo apie "milijardus dolerių", kuriuos žadėjo Lietuva ir Lenkija
  Linkevičius: Lietuva nežino, su kuo Baltarusijoje kalbėti apie Astravo AE
  Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota dėl Astravo AE paleidimo
  Tegai:
  studijos, studentai, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos