18:00 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išvengti hidrologinės sausros kitais metais bus galima tik tuo atveju, jei žiemą iškris daugiau kritulių

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Jei šią žiemą nebus daug sniego, kitąmet vėl grės sausra, praneša Facebook'e "Orai ir klimatas Lietuvoje". 

  Šį rudenį visoje Lietuvoje buvo užfiksuoti ir sausros ženklai. Pranešama, kad aktyviosios augalų vegetacijos sezoną šalis baigė prieš beveik 3 savaites, kai vidutinė paros oro temperatūra krito žemiau 10 laipsnių.

  "Tačiau jau ir vėl buvo apsireiškusi sausros šmėkla: pagal oficialius kriterijus sausringas laikotarpis fiksuotas Pakruojo ir Joniškio rajonuose, labai sausa buvo kone visoje šalyje. Tuo tarpu pagal kitą indeksą pavadintą SPI, to paties Pakruojo ir vietomis Kupiškio, Biržų rajonuose sąlygas netgi buvo galima prilyginti meteorologinei sausrai", — rašoma puslapyje.

  Po to truputį palijo, sausra formaliai pasibaigė, šiek tiek atsigavo upės, tačiau kritulių deficitas vis dar jaučiamas. Sinoptikai pažymėjo, kad išvengti sausros kitais metais bus galima tik tuo atveju, jei žiemą iškris daug kritulių.

  "Vienintelė viltis dabar yra, kad susiformuos ir ilgesnį laiką išsilaikys storesnė sniego danga. Jeigu ne, tai kitąmet sausra ir vėl grasins, ir vėl kils problemų vandens telkiniams, gal netgi didesnių nei šiemet", — pažymi jie.

  Anksčiau Hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad Lietuvoje baigėsi nacionaliniu mastu paskelbta hidrologinė sausra. Tačiau, spalio 22 dienos duomenimis, hidrologinė sausra išlieka Lėvens, Mūšos, Yslikio, Nemuno, Ūlos-Pelesos, Neries, Širvintos, Nevėžio, Šušvės bei Kražantės upėse.

  Rugpjūčio viduryje Lietuvoje buvo paskelbta hidrologinė sausra. Laikoma, kad laikotarpis yra sausringas, kai vandens lygis daugiau nei pusėje stočių pasiekia vidutinį minimumą šiltuoju laikotarpiu.

  Sausra buvo ir praėjusią vasarą. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad šiais metais nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose bus reikšmingi, net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir paveikė 24 savivaldybes.

  Dar šia tema

  Sinoptikai papasakojo, kokie orai bus Lietuvoje Visų šventųjų dieną
  Lietuvoje baigėsi hidrologinė sausra
  Sinoptikai papasakojo, kada Lietuvoje laukti pirmojo sniego
  Tegai:
  sausra, sinoptikai

  Svarbiausios temos