20:37 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai Tauragės rajono sodyboje vietos politikų sūnus užpuolė vieną moksleivę, sumušė ją ir bandė išprievartauti

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas padidino žalos dydį iki dešimties tūkstančių eurų byloje dėl smurtinio išpuolio prieš nepilnametę Jurbarke, be to, nuteistasis vienerius metus turės dalyvauti elgesio pataisos programoje. Apie tai pranešė teismo spaudos tarnyba.

  Vasario mėnesį Tauragės apylinkės teismas kaltinamajam skyrė galutinę trejų metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Teismas pripažino, kad jaunuolis yra kaltas dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, seksualinio prievartavimo bei ekspertų nustatyto sveikatos sutrikdymo.

  Jaunuolis privalėjo tęsti mokslą ar darbą ir nekeisti gyvenamosios vietos be valdžios žinios, taip pat 12 mėnesių negerti alkoholio.

  Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis šį sprendimą apskundė prašydamas panaikinti paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimą. 

  Klaipėdos apygardos teismas iš dalies sutiko su prokuratūros ir nukentėjusiųjų argumentais dėl atsakomybės sugriežtinimo nuteistajam. Per tris mėnesius sprendimas gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

  Teismo sprendimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Pavyzdžiui, žurnalistas Vygandas Trainys mano, kad teismas priėmė pernelyg švelnų sprendimą užpuoliko atžvilgiu.

  "Nenoriu atrodyti kuo griežtesnių bausmių siekiančiu inkvizitoriumi (toks ir nesu), bet egzistuoja atvejai, kai reaguoti reikia griežtai. Pernelyg didelis švelnumas, neadekvati reakcija į žiaurius nusikaltimus gimdo netvarką, nusivylimą ir nieko bendra neturi su teisingumu", — rašo Trainys savo paskyroje Facebook.

  Jo sekėjai taip pat sutiko, kad už sužlugdytą nukentėjusios merginos gyvenimą nusikaltėlis turėtų patekti į kalėjimą.

  Užpuolimas

  Praėjusių metų gegužės pabaigoje paaugliai mokyklos baigimo proga susirinko į sodybą Tauragės rajone. Vietos politikės sūnus, anksčiau matytas besielgiantis agresyviai, užpuolė vieną iš moksleivių, sumušė ją ir bandė išprievartauti. Nukentėjusioji buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių dėl patirtų traumų.

  Iš pradžių jaunuolis neigė savo kaltę, nors tai patvirtino daiktiniai įrodymai ir surinkti liudytojų parodymai. Be to, užpuoliko kraujyje buvo rasta 1,12 promilės alkoholio.

  Vėliau paaiškėjo, kad kaltinamojo aukai buvo grasinama, reikalaujama nutylėti apie tai, kas įvyko, be to, liudytojai buvo spaudžiami.

  Iki teismo proceso jaunuoliui buvo skirtas namų areštas ir uždėtas sekimo įrenginys. Vėliau kaltinamasis pripažino kaltę.

  Abu vaikino tėvai — "Darbo partijos" tarybos aktyvistai, tiesa, po incidento motina narystę sustabdė. Tėvas po 2015-aisiais vykusių rinkimų į savivaldybių tarybas buvo teisiamas dėl galimo balsų pirkimo. 

  Dar šia tema

  Venckienė kreipėsi į teismą su prašymu leisti susitikti su sūnumi
  Valstybės Dūma pasiūlė sušaukti tribunolus dėl genocido Baltijos šalyse
  Vilniaus mokyklos direktorei skirta 3,5 tūkst eurų bauda už dokumentų klastojimą
  Tegai:
  kalėjimas

  Svarbiausios temos