19:33 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (652)

  Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad dėl prastėjančios situacijos lokalus karantinas niekur nebus nutrauktas anksčiau

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Situacija išlieka labai sudėtinga, Lietuva neabejotinai bus raudonųjų šalių sąraše pagal viruso plitimo rodiklius, per penktadienio spaudos konferencija pareiškė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Per dieną buvo užfiksuoti 735 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso per visą epidemijos laiką užsikrėtė 13 823 žmonės, pasveiko 4691 pacientas. Mirusiųjų skaičius išaugo iki 157.

  "Situacija ir toliau išlieka labai sudėtinga ir mūsų rodikliai negerėja, yra ir toliau blogėjantys, turime eksponentinį atvejų augimą. Lietuva neabejotinai bus raudonų šalių sąraše pagal viruso plitimo rodiklius", — neabejojo Veryga.

  SAM vadovas pažymėjo, kad taip greitai augantis atvejų skaičius sukelia daugybę problemų įvairioms institucijoms. Šiuo metu ieškoma pagalbos spręsti problemą dėl susisiekimo su NVSC.

  "Yra paprašyta iš karo medicinos tarnybos pasitelkti, kiek įmanoma šitai linijai. Tai tikėkimės, kad pavyks tą padaryti, nors ir pačioje kariuomenėje yra nemažai iššūkių, atvejai nustatomi ir jų karo medicinos tarnybai tenka nemažai užduočių", — teigė Veryga.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad dėl prastėjančios situacijos lokalus karantinas niekur nebus nutrauktas anksčiau.

  "Kad būtų anksčiau nutrauktas karantinas, manau, jokių tikimybių ir galimybių nėra, nes situacija yra ir toliau blogėjanti. Tikrai daugiau savivaldybių pateks į raudonąjį sąrašą nei buvo praėjusią savaitę. Matysime vis labiau raudoną Lietuvos žemėlapį. <…> Neatmesčiau tokios galimybės, kad gali būti paskelbtas ir nacionalinis karantinas. Nes vis mažiau ir mažiau savivaldybių yra geltonojoje zonoje. Bet dėl to turėtų apsispręsti Vyriausybė", — paaiškino jis.

  SAM vadovas atkreipė dėmesį į prastėjančią situaciją Lietuvos ligoninėse.

  "Tikrai neatmesčiau tokios tikimybės, kad gali pritrūkti tai vienoje tai kitoje įstaigoje medikų. Ir taip jau yra atsitikę, pavyzdžiui, Raseiniuose. Yra taip atsitikę ir pavasarį, kai daug medikų buvo izoliuoti. Teko talkinti kitoms gydymo įstaigoms. Neatmesčiau tokios galimybės, kad ji gali pasikartoti", — teigė ministras.

  Jis papasakojo, kad jei bus užimtos visos lovos, kurios dabar prieinamos COVID'iniams ligoniams, tai bus ir toliau uždaromi planiniams ligoniams skirti skyriai ir jie bus paverčiami į skyrius, kurie skirti koronavirusu sergantiems pacientams gydyti. Kalbėdamas apie galimybę pastatyti lauko ligonines, ministras atkreipė dėmesį, kad tai neišspręs medicinos personalo trūkumo problemos.

  Pastarosiomis savaitėmis šalyje buvo sistemingai užfiksuoti nustatyti koronaviruso atvejai per dieną. Dieną prieš tai paskelbta apie absoliutų rekordą — Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 950 naujų atvejų.

  Tuo pačiu metu, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, jei ne vyriausybės priemonės, sergančių žmonių skaičius būtų skaičiuojamas ne šimtais, o dešimtimis tūkstančių. Kaip pabrėžė premjeras, visose šalyse koronaviruso padėtis blogėja, palyginti su pavasariu.

  Reaguodamas į prastėjančią situaciją Lietuvoje šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį nusprendė steigti ir Sveikatos ekspertų tarybą, kuri padės valdyti koronavirusą.

  Valdžia įvedė vietinius karantinus tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis yra ypač sunki. Dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose galioja apribojimai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (652)
  Tegai:
  karantinas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos