04:12 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)

  Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui primenama, jog dėl itin nepalankiai susiklosčiusios epidemiologinės situacijos šalyje gyventojai privalo laikytis papildomų prevencijos priemonių, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

  Taip pat, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu.

  Prieš vykstant lankyti artimųjų kapų rekomenduojama pasidomėti, kokiai zonai — žaliajai, geltonajai ar raudonajai — priskiriama konkreti savivaldybė.

  Jei teritorijoje, į kurią planuojama vykti, yra paskelbtas karantinas, kelionę siūloma atidėti vėlesniam laikui. Žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus. Privaloma likti namuose ir visais iškilusiais klausimais konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija arba su savo šeimos gydytoju.

  Jei artimųjų kapus nusprendžiama lankyti Vėlinių savaitgalio metu, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu.

  Vis dėlto, žmonėms, negalintiems nesinaudoti viešuoju transportu, privaloma visos kelionės metu tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones — medicininę ar tekstilinę veido kaukę, respiratorių be vožtuvo. Nepamiršti nuolat dezinfekuoti rankas.

  Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis. Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

  Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)

  Dar šia tema

  Vilniaus "Akropolis" trumpina parduotuvių darbo laiką
  Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
  SAM priminė, kad kartoti COVID-19 tyrimo pasveikimui įrodyti nereikia
  Tegai:
  koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos