00:44 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sistemos projektavimas ir įdiegimas kainuos maždaug 7,18 mln. eurų. Visus darbus numatoma atlikti iki kitų metų pabaigos

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Sienos su Baltarusija ruože bus įdiegta naują stebėjimo sistema, kurią naudodami pasieniečiai kontroliuos beveik 112 kilometrų sausuma einantį ruožą, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Didžioji šios sistemos dalis bus įdiegta vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, iš visų pusių supamoje Baltarusijos teritorijos.

  Šią stebėjimo sistemą už 7,18 mln. eurų suprojektuos ir įdiegs UAB "Fima". Projektas finansuojamas Lietuvos valstybės lėšomis.

  Visus darbus numatoma atlikti iki 2021 metų gruodžio.

  Sistemą naudodami pasieniečiai, atsižvelgiant į vietovės ypatumus, bet kokiomis Lietuvoje susidarančiomis oro sąlygomis galės nuolatos aptikti ir fiksuoti valstybės sieną kertančius ir prie jos priartėjusius objektus. 

  Įdiegus šią sistemą bus vizualiai stebimi visi objektai, o visa informacija perduodama į stacionarų valdymo centrą. Jis bus įrengtas G. Žagunio pasienio užkardoje, įsikūrusioje Dieveniškių kilpoje esančiame Poškonių kaime.

  Be to, naudotis sistema bei ją administruoti bus išmokyta ir parengta mokyti kitus VSAT darbuotojus grupė užkardos operatorių ir specialistų.

  Šiuo metu moderniomis sienos stebėjimo technologijomis pasieniečiai kontroliuoja apie 56 proc., arba 600,62 km, ES išorės sienos, už kurios apsaugą atsako Lietuva.

  Sienos apsaugos sistemomis VSAT stebi 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. išorės sienos su Rusija ir 37,56 proc. išorės sienos su Baltarusija.

  Išorės ES siena, už kurios kontrolę atsako Lietuva, iš viso yra 1073,36 km ilgio.

  Dar šia tema

  LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
  Lietuvos pasieniečiai papasakojo, kas gali įvažiuoti į Baltarusiją
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos