16:28 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad atliekant valstybinę aplinkos stebėseną, buvo ištirtos kelios Baltijos jūros ir Kuršių marių zonos

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltijos jūra ir Kuršių marios 2019 metais neatitiko geros cheminės būklės, tačiau teršalų koncentracija jose neviršijo aplinkos kokybės standartų, praneša Lietuvos aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Dokumente teigiama apie teršalų tyrimus vandenyje ir nuosėdose. Jie buvo atlikti per valstybinį aplinkos monitoringą septyniose Kuršių marių vietose ir dešimtyje vietų Baltijos jūroje, taip pat tirta jūrų biota (moliuskai ir žuvys) atitinkamai dviejose ir keturiose vietose.

  Tyrimo rezultatai parodė, kad Baltijos jūra neatitiko geros cheminės būklės dėl didelės gyvsidabrio koncentracijos gyvuose organizmuose, o Kuršių marios — dėl per didelės sunkiųjų metalų ir naftos angliavandenilių koncentracijos dugno nuosėdose.

  Šiuose rezervuaruose esantys teršalai yra dirbtinės sintetinės medžiagos ir natūralūs elementai, kurie ten patenka dideliais kiekiais dėl žmogaus veiklos.

  Baltijos jūra yra viena iš labiausiai užterštų pasaulyje. Aštuonios iš devynių ją supančių valstybių yra Europos Sąjungos narės, tačiau taršos problemos daugelį metų nebuvo sprendžiamos Briuselio lygmeniu.

  Dar šia tema

  Pasitikėjimo paradoksai. Kaip sudėlioti postus naujoje valdžioje ir Landsbergių neužgauti?
  Aplinkosaugininkai ragina žmones per Vėlines naudoti stiklines žvakes
  Tegai:
  aplinkos tarša, Kuršių marios, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos