18:12 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Statistikos departamentas skelbia, kad per šių metų 8 mėnesius iš Lietuvos buvo eksportuotos 1199 tonos medaus

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvoje parduodamas medus yra saugus ir atitinka keliamus reikalavimus, rašo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Šių metų sausio–rugsėjo mėnesiais VMVT inspektoriams bitynuose ir rinkoje atrinkus per šimtą mėginių, tyrimų rezultatai parodė, kad neatitikimų teisės aktų reikalavimams nenustatyta.

  VMVT primena, jog norint ilgiau išlaikyti visas medaus vertingąsias savybes, labai svarbu medų laikyti tinkamomis sąlygomis, geriausia — tamsioje, vėsioje vietoje, sandariai uždarytuose stikliniuose induose. Medaus laikymo patalpa turi būti sausa, gerai vėdinama, ne drėgnesnė kaip 60 %. Jis gali būti saugomas rūsyje, šaldytuve, išlaikant optimalią 5–10 laipsnių šilumos temperatūrą.

  Anot specialistų, medaus negalima laikyti šviesoje, ypač sufasuoto stikliniuose induose. Veikiamas saulės šviesos, jis gali netekti antimikrobinių savybių, bus sunaikinamos biologiškai aktyvios medžiagos. Ilgam laikymui tinka tik subrandintas medus iš užakiuotų korių, kuriame drėgmės procentas neviršija 20 %.

  VMVT duomenimis, ištirtų medaus mėginių drėgnumo vidurkis siekė 17 %. Toks medus gali būti saugomas neribotą laiką, tačiau atsižvelgiant į medaus gamintojo nurodytą galiojimo terminą. Vis dėlto medaus žinovai rekomenduoja suvartoti medų nuo vieno medunešio iki kito, o atsargas atnaujinti įsigyjant naujo derliaus medaus.

  Statistikos departamentas skelbia, kad per šių metų 8 mėnesius iš Lietuvos buvo eksportuotos 1199 tonos medaus, daugiausiai jo išvežta į Lenkiją, Vokietiją, Latviją bei Estiją.

  Tuo tarpu į Lietuvą importuojamo medaus kiekiai, sausio–rugpjūčio mėnesio duomenimis, didėjo: 2019 metais įvežta 818 t, 2020 metais — 1481 t, daugiausiai — iš Lenkijos, Ukrainos ir Kinijos.

  Dar šia tema

  Mokslininkai paaiškino, kodėl cukrus sukelia žarnyno uždegimą
  Rugsėjį lietuviškų produktų eksportas toliau augo
  Kaip tinkamai išsirinkti maisto papildus internete? Aiškina specialistai
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos