06:08 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Manoma, kad naujosios priemonės bus griežtesnės nei dabartiniai apribojimai ir bus taikomos mažiausiai tris savaites

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad antradienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje planuojama išplėsti ir sustiprinti karantiną "raudonosiose" savivaldybėse, taip pat įvesti šį režimą "geltonosiose" savivaldybėse. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Tokį pasiūlymą Vyriausybės vadovas nusprendė pateikti pasitaręs su mokslininkais bei medikais. Tikimasi, kad naujos priemonės bus griežtesnės nei dabartiniai apribojimai ir bus taikomos mažiausiai tris savaites.

  "Visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas", — rašė Skvernelis.

  Ministras pirmininkas pažymėjo, kad jei rezultatai bus patenkinami, karantino pratęsimo gali ir neprireikti.

  "Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio. Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją", — apibendrino jis.

  Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Paros rekordas buvo viršytas keletą kartų. Šalyje iki šiol nustatyta apie 15 tūkstančių COVID-19 atvejų, mirė 165 pacientai.

  Lietuvos Vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje. Tarp jų yra Elektrėnų, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus ir Klaipėdos rajonai bei didžiausi miestai — Vilnius, Klaipėda ir Kaunas.

  Karantino apribojimai Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantino apribojimai Lietuvoje
  Tegai:
  karantinas, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos