08:50 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)

  Respublikos gyventojų prašoma tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo ir visų būtinų saugumo priemonių

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose užpildyti beveik visi COVID-19 pacientų gydymui skirti skyriai. Apie tai šeštadienį pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

  Dėl pacientų srautų vyksta nuolatinis bendradarbiavimas su kitomis ligoninėmis — Vilniaus miesto klinikine, Alytaus, Ukmergės, Marcinkevičiaus ligoninėmis. Į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę iš Santaros klinikų jau nuo spalio 30-osios keliami koronavirusu sergantieji.

  Naujausiais duomenimis, Santaros klinikose gydomi 104 COVID-19 liga sergantys pacientai, aštuoni iš jų yra Reanimacijos-intensyviosios pagalbos skyriuje. Liga taip pat nustatyta 47 medikams, dėl kontaktų izoliavęsi 56.

  "Prašome visų — tiek medikų, tiek jų šeimos narių, tiek visos visuomenės tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo, naudoti dezinfekcinius skysčius. Antroji banga yra sudėtinga, todėl turime susitelkti, kad reikalingas medicinos paslaugas gautų visi", — sakoma pranešime.

  Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Paros rekordas buvo viršytas kelis kartus. Šalyje iš viso patvirtinta daugiau nei 15,7 tūkstančio COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 166.

  Lietuvos vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje. Tarp jų yra Elektrėnų, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus ir Klaipėdos rajonai bei didžiausi miestai — Vilnius, Klaipėda ir Kaunas.

  Karantino apribojimai Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantino apribojimai Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (678)

  Dar šia tema

  Priešaky laukia sunkios savaitės. Universalus būdas kovoti su COVID-19
  Pateks ir "geltonosios" zonos: Lietuvoje planuojama išplėsti ir sugriežtinti karantiną
  Tipas nenustatytas. Rusijoje šikšnosparniams nustatytas koronavirusas
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva, Santaros klinikos

  Svarbiausios temos