05:23 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tarnybinis patikrinimas parodė, jog pareigūnai, budėję incidento metu, elgėsi nerūpestingai ir netinkamai vykdė jiems pavestas pareigas

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės (LAVL) nuteistojo pabėgimas įvyko dėl to, kad nebuvo imtasi reikiamų priemonių galimam pabėgimui užkardyti, praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

  LAVL pareigūnų veiksmų, susijusių su nuteistojo Jevgenijaus Sotikovo pabėgimu, įvertinti buvo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, į kurios sudėtį įėjo Kalėjimų departamento ir Vilniaus pataisos namų atstovai.

  Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad LAVL Saugumo valdymo skyriaus patikrinimai iki pabėgimo buvo formalūs, nebuvo imtasi reikiamų priemonių galimam pabėgimui užkardyti. Taip pat nustatyta, kad trys LAVL Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai, budėję tą parą, elgėsi nerūpestingai ir netinkamai vykdė jiems pavestas pareigas.

  Komisija šiems pareigūnams už padarytus tarnybinius nusižengimus siūlo skirti tarnybines nuobaudas: dviem pareigūnams — papeikimus, vienam pareigūnui — griežtą papeikimą.

  Tarnybinio patikrinimo išvada pateikta dabartinei LAVL vadovybei sprendimui dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo priimti. Taip pat LAVL nurodyta pagal kompetenciją supažindinti darbuotojus su išvadoje nustatytais trūkumais ir imtis priemonių jiems šalinti.

  Siekiant užtikrinti, kad tokie atvejai bausmių vykdymo sistemoje nepasikartotų, Kalėjimų departamento Saugumo valdymo skyriui pavesta įvertinti teisės aktų, reglamentuojančių laisvės atėmimo vietų apsaugą ir nuteistųjų (suimtųjų) priežiūrą, reikalavimų papildymo ir/ar keitimo būtinybę ir pateikti Kalėjimų departamento vadovybei pasiūlymus dėl efektyvesnio saugumo (apsaugos) laisvės atėmimo vietose užtikrinimo.

  Pažymima, kad po įvykio laikinai nuo pareigų nušalintas LAVL direktorius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas, Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

  Anksčiau buvo pranešta, jog iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės pasivaikščiojimo kiemelio pabėgo nuteistasis. Incidentas įvyko rugpjūčio 30 dieną Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime. Bausmę nuteistasis atliko Marijampolės pataisos namuose, jis nuteistas už žmogžudystę. Į laisvę turėjo išeiti 2024 metų kovo mėnesį. Į Laisvės atėmimo vietų ligoninę atvežtas rugpjūčio 24 dieną.

  Tegai:
  žmogžužudystė, kaliniai, Kalėjimų departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos