17:29 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Kaip pasakoja Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, pirmą parą jam pakilo temperatūra, bet dabar jis jaučiasi geriau

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Panevėžio miesto meru Ryčiui Račkauskui nustatytas koronavirusas. Apie tai miesto vadovas sekmadienio popietę pranešė socialiniame tinkle "Facebook".

  "Nuo praėjusio sekmadienio esu saviizoliacijoje, nes buvau informuotas, kad turėjau kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi. Neturėjau jokių nusiskundimų sveikata, penktadienį pasidariau testą, vakarop pradėjau jausti pirmuosius simptomus. Šeštadienį gavau patvirtinimą — testas teigiamas", — parašė Račkauskas.

  Pasak mero, pirma para jam nebuvo lengva dėl aukštos temperatūros, o dabar jis jaučiasi geriau. "Tikiuosi, kad tuo sirgimas ir baigsis", — rašo Račkauskas.

  Kurį laiką meras dirbs iš namų.

  Pirmadienį pranešta, kad COVID-19 liga buvo patvirtinta 3 Panevėžio savivaldybės administracijos darbuotojams. Dėl kontakto su asmeniu, sergančiu koronavirusu, teko izoliuotis ir miesto merui Ryčiui Račkauskui.

  Dėl nustatyto užsikrėtimo savivaldybės pastatas buvo dezinfekuotas, visi darbuotojai informuoti, kad būtina dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, susirinkimus rengti nuotoliniu būdu, vengti nebūtinų kontaktų.

  Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Paros rekordas buvo viršytas kelis kartus. Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso patvirtinta daugiau nei 15,7 tūkstančio COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 166.

  Lietuvos vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Mokslininkas įvertino kolektyvinio imuniteto nuo COVID-19 atsiradimo galimybes
  Priešaky laukia sunkios savaitės. Universalus būdas kovoti su COVID-19
  Gydytojai nustatė naują galimą COVID-19 simptomą
  LB ekonomistas papasakojo, kaip antroji COVID-19 banga gali paveikti ekonomiką
  Tegai:
  Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžys

  Svarbiausios temos