06:07 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (114)

  Tuo tarpu Lietuvoje valdžia reguliariai trukdo Rusijos žiniasklaidos, įskaitant agentūrą Sputnik, veiklai

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuva pasmerkė išpuolius, represijas ir smurtą prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus. Apie tai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuva prisijungė prie tarptautinių organizacijų (UNESCO, JT, ESBO, Europos Tarybos) pareiškimo, kuris buvo išplatintas Tarptautinės kovos su nebaudžiamumu už nusikaltimus žurnalistams dienos proga. Ji visų pirma sutelkta į vis didėjančius išpuolius prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, ypač žurnalistes moteris.

  "Pareiškime pabrėžiamas žurnalistų nepakeičiamas vaidmuo, skatinant informacijos skaidrumą ir valstybės institucijų atskaitomybę COVID-19 pandemijos metu, suteikiant bendruomenėms prieigą prie patikimos ir patikrintos informacijos bei informuojant apie priemones, skirtas pažaboti viruso plitimą", — teigiama pranešime.

  Baltijos šalyse Rusijos žiniasklaidos ir žurnalistų veikla yra nuolat trukdoma. Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad oficialus Vilnius, Ryga ir Talinas trukdo tiesioginiam žurnalistų darbui ir trukdo jiems atlikti savo profesines pareigas. Baltijos šalių valdžios veiksmai paveikė ir Sputnik agentūrą.

  Sputnik Lietuva buvo minima Valstybės saugumo departamento ir Operacijų tarnybos antrojo departamento parengtose metinėse ataskaitose apie grėsmes nacionaliniam saugumui, taip pat Lietuvos pareigūnų pareiškimuose apie "Rusijos propagandą". Lietuvos politikai, ypač konservatoriai, ne kartą griežtai pareiškė apie portalą ir ragino imtis priemonių jį uždrausti šalyje.

  Be to, Lietuva bando apriboti Rusijos televizijos kanalų transliavimą. Neseniai tapo žinoma, kad "RTR-Planeta" retransliavimas gali būti sustabdytas dėl "pažeidimų", atskleistų laidoje "60 minut", dalyvaujant Valstybės Dūmos deputatui Vladimirui Žirinovskiui. Lietuva įvertino politiko poziciją kaip neva "kurstančią karą ir neapykantą", tuo tarpu Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius, Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Timuras Šafiras teigė, kad tai tėra dingstis. Pasak jo, Rusijos žiniasklaida daugelį metų yra spaudžiama Baltijos šalyse.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę, o agentūra Sputnik Lietuvoje "atvirai persekiojama", nepaisant to, kad ji savo veiklą vykdo visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (114)

  Dar šia tema

  Grabauskas interviu "Sputnik Lietuva" įvardijo išvykimo iš Lietuvos priežastis
  Lietuvoje gali būti pristabdytas televizijos kanalo "RTR-Planeta" retransliavimas
  Tegai:
  žiniasklaida, Europa, Rusija, žurnalistai, Lietuva

  Svarbiausios temos