02:47 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Profesorius pabandė rasti priežastis, kodėl maitinimo įstaigose registruojama tiek mažai COVID-19 užsikrėtimo atvejų

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas pasidalino teorija, kodėl viešojo maitinimo įstaigose nustatoma tiek mažai koronaviruso atvejų. Savo spėjimais jis pasidalijo paskyroje Facebook.

  "Vis stebėdavausi, kodėl NVSC skelbiamoje korona statistikoje tiek nedaug atvejų yra nustatoma viešojo maitinimo įstaigose, t.y. restoranuose, kavinėse ir pan. Bet staiga įvyko "epidemiologinis nušvitimas", — rašo Stankūnas.

  Pasak profesoriaus, daugelis iš mūsų nueina į restoraną, užsisako kažką iš meniu ir "sukiša nosis" į savo telefonus ir neištraukia jų iki tol, kol atnešamas maistas.

  "Dar ir tada pirmiausiai reikia nufotografuoti ir patalpinti nuotrauką į Facebooką. Greitai suvalgom viską, nes reikia vėl greit pažiūrėti mobileką, kad patikrinti, kiek picos nuotrauka gavo Like paspaudimų." — ironizuoja jis.

  Kaip pažymi profesorius, nėra bendravimo — nėra ir viruso. "O kiek žinau, tai dar nėra nei vieno patvirtinto užsikrėtimo atvejo per socialinius tinklus", — pažymi jis.

  Bendras koronaviruso konkretiems asmenims atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios Lietuvoje siekia 16 556. Iš viso mirė 170 žmonių. Pasveiko 4891 žmogus.

  PSO duomenimis, nuo COVID-19 pandemijos pradžios pasaulyje nustatyta beveik 46,1 milijonai šios ligos atvejų, mirė daugiau kaip 1,1 milijono žmonių. Daugiausia atvejų užregistruota JAV, Indijoje ir Brazilijoje. Po to — Rusija, Prancūzija, Ispanija, Argentina, Kolumbija ir Jungtinė Karalystė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek COVID-19 pacientų šiuo metu gydomi Santaros klinikose
  Poderskis papasakojo, kaip Vilnius ruošiasi COVID-19 atvejų skaičiaus didėjimui
  "Ryanair" gali 75 % sumažinti skrydžius Europoje dėl COVID
  Tegai:
  socialiniai tinklai, COVID-19

  Svarbiausios temos