22:15 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų, turi būti išpilstyti į iki 1 litro talpos tarą, o kurių yra didesnė kaip 6 procentai — ne didesnę nei 0,2 litro tarą

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Nuo lapkričio 1 dienos Lietuvoje įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, skirti alkoholio vartojimo bei su juo susijusių neigiamų padarinių mažinimui, praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento spaudos tarnyba.

  Pagal naują tvarką, parduodami alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausantys alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 6 procentai, turi būti išpilstyti į ne didesnę nei 0,2 litro tarą.

  Be to, parduodami alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausantys alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra ne didesnė kaip 6 procentai, turi būti išpilstyti į tarą, kurios talpa iki 1 litro.

  Pažymima, jog šie pakeitimai negalioja alkoholiniams gėrimams, jeigu jie išpilstyti į stiklinę, keramikinę, medinę ar metalinę tarą.

  Taip pat draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 22 procentai, gamyklų supiltų į stiklines, taures ir kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

  Šie draudimai taip pat galioja ir firminėje alkoholinių gėrimų gamybos įmonės parduotuvėje išpilstomiems alkoholiniams gėrimams į plastikinius butelius ar panašias talpas, skirtas išsinešti.

  Tegai:
  alkoholinis gėrimas, Lietuva

  Svarbiausios temos