06:01 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Iš 120 "kovidinių" pacientų dešimt gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, šeši yra vaikai

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Lapkričio 3 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 120 COVID-19 sergančių pacientų, praneša ligoninės spaudos tarnyba.

  Panešama, kad 10 iš 120 pacientų gydomi Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Be to, dar pacientai 6 yra vaikai.

  Klinikose koronavirusinė infekcija nuo spalio 1 dienos diagnozuota 40 medikų, izoliavęsi dėl kontakto su infekuotais žmonėmis — 46 medikai.

  Būtinoji pagalba ir planinės paslaugos klinikose kitomis ligomis sergantiems pacientams teikiamos įprasta tvarka.

  Atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomi 56 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų — Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriuje.

  VUL Santaros klinikų Infekcijų kontrolės skyriaus specialistai teikia metodinę pagalbą atraminių ligoninių personalui, prireikus vyksta į vietą.

  Pastarąją savaitę vis augant koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičiams, didžiausias krūvis tenka Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, kad būtų įvertinta pacientų sveikatos būklė ir būtų valdomi pacientų srautai.

  Skyriaus vedėjas Linas Svetikas informuoja, kad į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių kasdien kreipiasi 35–45 pacientai, kurių didžioji dauguma šiuo metu yra infekuoti COVID-19. Kai kuriomis dienomis stacionarizuojama beveik pusė atvykstančiųjų.

  "Laikomasi griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų. Koronavirusu sergantys pacientai gydomi tik tam skirtuose skyriuose, į kuriuos juose nedirbantys darbuotojai, ar pašaliniai asmenys, lankytojai tiesiog užeiti negali", — aiškina Svetikas.

  Santaros klinikose šiuo metu yra keturi skyriai, skirti COVID-19 sergančių pacientų gydymui, jie yra trijuose skirtinguose korpusuose. Jei bet kuriame nekovidiniame ligoninės skyriuje būtų nustatytas koronavirusu sergantis pacientas, toks pacientas būtų perkeltas tolesniam gydymui į COVID-19 skyrių.

  "Tikriausiai viena svarbiausių problemų, su kuriomis susiduria ir kitos įstaigos — darbuotojų užsikrėtimas ar izoliacija po kontakto. Taip įvairūs skyriai netenka personalo ir didėja darbo krūviai", — sakė Svetikas.

  Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 17 453 COVID-19 atvejai, o mirčių skaičius išaugo iki 175. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 897 koronavirusinės infekcijos atvejai. Lietuvos vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1124)

  Dar šia tema

  Santaros klinikose užpildyti beveik visi COVID-19 gydymui skirti skyriai
  "Koronavirusas egzistuoja": Santaros klinikoms teko įrodinėti ligoninės apkrovą
  Tegai:
  Santaros klinikos

  Svarbiausios temos