13:40 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (560)

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, apie 200 Baltarusijos piliečių jau yra Lietuvoje, dar 38 pasiprašė prieglobsčio

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Lietuva išdavė 581 leidimą Baltarusijos piliečiams atvykti į respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Iš minėto skaičiaus 188 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, be to, 38 Baltarusijos piliečiai pasiprašė prieglobsčio.

  Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių.

  "Nuo rugpjūčio 11 dienos pradėjome taikyti išimtį ir išduodame leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Atvykstančiųjų skaičius nuolat kinta, kasdien suteikiami leidimai atvykti į Lietuvą. Nerimstant protestams žmonės apsisprendžia išvykti iš Baltarusijos. Tačiau šie žmonės gali grįžti į savo šalį, jeigu jiems negrės pavojus", — sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Baltarusijos piliečiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją. Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį nuo pirmo atvykimo į Šengeno valstybių narių teritoriją datos.

  Be kita ko, Baltarusijos piliečiai gali atvykti į Lietuvos ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų — pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (560)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
  Lietuva nutraukė prekybą elektra su Baltarusija
  Daugiau nei 750 sunkvežimių eilėse laukia leidimo įvažiuoti į Lietuvą iš Baltarusijos
  Baltarusija svarsto tranzito perkėlimo iš Lietuvos į Rusijos uostus klausimą
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos