06:18 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimai parodė, kad žmonių organizmas skirtingai reaguoja į kavą: vieni gali išgerti trigubą espreso dozę ir eiti miegoti, o kiti visą dieną patirs stresą nuo to paties gėrimo kiekio

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Vartojama dideliais kiekiais kava gali pakenkti psichikos sveikatai. Tokią išvadą padarė "Huffington Post" apklausti ekspertai.

  Ekspertai teigia, kad stimuliuojamas gėrimo poveikis imituoja arba sustiprina nerimo sutrikimo simptomus.

  Tyrimai parodė, kad žmonių organizmas skirtingai reaguoja į kavą: vieni gali išgerti trigubą espreso dozę ir eiti miegoti, o kiti visą dieną patirs stresą nuo to paties gėrimo kiekio.

  Apskritai žmonės, turintys nerimo sutrikimo simptomų, yra jautresni kofeinui, sakoma straipsnyje.

  "Šis poveikio skirtumas gali atsirasti dėl genetinių skirtumų, tokių vaistų kaip geriamieji kontraceptikai vartojimo ir kiek kofeino toleruoja organizmas", — sakė Amerikos psichologijos universiteto profesorė Laura Giuliano.

  Populiarus gėrimas kai kuriems žmonėms sukelia nerimą, nes kofeinas blokuoja smegenų receptorius, atsakingus už adenoziną. Šis cheminis junginys reguliuoja daugelį organizmo procesų, įskaitant miego stimuliavimą ir budrumo slopinimą.

  Ekspertai rekomenduoja per dieną išgerti ne daugiau kaip 400 mg kavos, tai atitinka keturis puodelius. Norėdami sumažinti priklausomybę nuo šio gėrimo, turite palaipsniui mažinti jo vartojimą per dvi ar tris savaites.

  Tegai:
  kava

  Svarbiausios temos