02:36 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Nerijus Cesiulis papasakojo apie planus paleisti trečią pamainą mobiliajame punkte bei vėl atidaryti karščiavimo kliniką

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pareiškė, jog nepaisant to, kad kova su koronavirusu prasidėjo dar pavasarį, situacija darosi nevaldoma.

  "Kai centrinė valdžia sako, kad sprendimus būtina priimti dabar, kol dar ne per vėlu, kad negalima delsti ar atidėlioti, nes niekas savaime nesusitvarkys, mano kuklia nuomone, šitam reikalui išplisti laiko buvo duota pakankamai - užsikrėtimo atvejai nebeatsekami, sergančiųjų daugėja", — rašo Cesiulis savo Facebook paskyroje.

  Jis papasakojo apie planus atidaryti karščiavimo kliniką, kad galima būtų palengvinti gydymo įstaigų darbą.

  Gydytojas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  "Santaros klinikos persipildę. Alytus S. Kudirkos ligoninė tampa atramine ligonine visam regionui. Netrukus ketiname paleisti trečią pamainą mobiliajame punkte bei vėl atidaryti karščiavimo kliniką, kad palengvintume mūsų gydymo įstaigų darbą. Juk be karščiuojančių kitos ligos taip pat nedingo. Žmonės laukia planinių operacijų, serga širdies, kraujagyslių, inkstų ligomis ir daugybė kitų. Jais taip pat būtina pasirūpinti", — rašo Alytaus miesto meras.

  Jis pasakoja, kad kasdien valdžios atstovai bendrauja su gydymo įstaigų vadovais, tariasi ką daryti, kad visi gautų būtinas medicinos paslaugas. "Ruošiamės blogiausiam, nors nuoširdžiai tikimės geriausio", — pažymi meras.

  "Pavasarį gyvenimas buvo sustojęs. Padėtis buvo kur kas geresnė. Tačiau buvo daug nežinios. Dabar visiems daugiau mažiau aišku, o situacija kažkodėl panašu darosi nevaldoma. Ko laukiame?" — užduoda klausimą jis.

  Meras taip pat priveda susirgimų Alytuje statistiką. Šiuo metu Alytaus mieste yra nustatyti 77 sergantys arba 148/100 000 gyventojų. 

  "Vis dar esame geltonoje zonoje, tačiau raudona savivaldybės spalva žemėlapyje — tik laiko klausimas", — rašo Cesiulis.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinta apie 17,5 tūkst. COVID-19 atvejų, o mirčių skaičius išaugo iki 175.

  Šalies valdžia planuoja šalyje įvesti visuotinį karantiną, kuris įsigaliotų nuo šios savaitės pabaigos ir truktų tris savaites.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Vyriausybė paskelbė vaizdo įrašą apie kovą su COVID-19 Lietuvoje
  Rinkiminės kovos tęsiasi. Kas Lietuvoje skleidžia konkurenciją suvaldant COVID-19
  Santaros klinikos papasakojo apie augantį pacientų su COVID-19 skaičių
  Tegai:
  Nerijus Cesiulis, Alytus

  Svarbiausios temos