17:32 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar santuokos prašymai gali būti teikiami registruotu paštu arba per kurjerį, o užsienyje užregistruotiems civilinės būklės aktams nereikia originalų

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Lietuvos teisingumo ministerija pakeitė kreipimosi į civilinės metrikacijos ir konsulines įstaigas tvarką, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Dabar prašymus tuoktis bus galima pateikti ne tik tiesiogiai atvykus į įstaigą ar Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje (mepis.lt), bet ir registruotu paštu arba per kurjerį. 

  Nors prašymus tuoktis galima pateikti elektroniniu būdu, siųsti registruotu paštu arba per kurjerį, iki santuokos registravimo reikės pateikti dokumentų originalus ar jų patvirtintas kopijas, įskaitant ir elektroniniu būdu atsiųstą prašymą.

  Keičiama ir prašymų įtraukti į apskaitą užsienio valstybėse įregistruotus ar patvirtintus civilinės būklės aktus, pavyzdžiui užsienyje gimusio vaiko gimimą, pateikimo tvarka.

  Nauja yra tai, kad nebūtini originalai ar jų patvirtintos kopijos. Per mepis.lt sistemą bus galima pateikti skenuotus dokumentus ar fotokopijas, patvirtinančius civilinės būklės aktą. 

  Įtvirtinta galimybė civilinės būklės akto išrašus, pavyzdžiui gimimą, santuoką liudijančius išrašus, įstaigoms pasirašyti elektroniniu parašu. Iki šiol tokie dokumentai buvo tik popieriniai — pasirašyti ir patvirtinti antspaudu su Lietuvos valstybės herbu.

  Numatoma dar viena naujovė — nebereiks vykti į įstaigas išrašų ir pažymų, kad nėra kliūčių sudaryti santuoką. Jie bus siunčiami registruotu paštu, per kurjerį ar elektroniniu paštu, taip pat juos galės atsiimti pareiškėjo pasiūlytas asmuo, pateikęs asmens tapatybės dokumentą.

  Tegai:
  santuoka, Civilinės metrikacijos įstaigos, Lietuva

  Svarbiausios temos