11:24 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (655)

  Galimybė tyrimams dėl koronaviruso užsiregistruoti internetu suteikta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų gydymo įstaigų bei socialinės globos įstaigų darbuotojams

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Keturių didžiųjų Lietuvos miestų gydymo įstaigų bei socialinės globos įstaigų darbuotojai turi galimybę profilaktiniams tyrimams dėl koronaviruso užsiregistruoti ir internetu, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tokių priemonių buvo imtasi reaguojant į besikeičiančią epidemiologinę situaciją ir Karštajai linijai 1808 sulaukiant didelio skambučių srauto.

  Pažymima, jog registruotis tyrimui dėl koronaviruso internetu gali Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų gydymo įstaigų bei socialinės globos įstaigų darbuotojai.

  Elektroninės registracijos formą galima rasti tinklapyje 1808.lt. 

  Be to, artimiausiu metu planuojama dar išplėsti tyrimų galimybes, kad poliklinikos, savo teritorijoje įsteigusios specialius patikros punktus, galėtų gauti apmokėjimą už atliekamus tyrimus, o registruotis į poliklinikose įsteigtus punktus būtų galima per juos įsteigusią gydymo įstaigą. 

  SAM primena, kad numeriu 1808 Lietuvos gyventojai turėtų skambinti tuomet, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

  Ministerija atkreipia dėmesį, kad į mobilius punktus 1808 registruojami žmonės, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

  • Jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: kūno temperatūra siekia 37,3 °C ir daugiau, kamuoja gerklės skausmas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ir (ar) viduriavimas;
  • Asmenys, grįžę ir atvykę iš paveiktos šalies, izoliuojasi 10 dienų arba atlieka tyrimą, atvykus į Lietuvą arba 48 val. laikotarpiu iki atvykimo.

  Karštoji linija 1808 darbo dienomis sulaukia apie 12–13 tūkstančių skambučių, savaitgaliais ir nedarbo dienomis skaičiai kiek mažesni — apie 4–6 tūkstančių skambučių.

  Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje nuo 8:00 iki 20:00 kasdien nemokamai iš visų tinklų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (655)

  Dar šia tema

  Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 639 COVID-19 atvejai
  Siūloma skelbti karantiną visoje Lietuvoje
  Įvardytas dar vienas koronaviruso simptomas
  Alytaus meras apie COVID-19: situacija darosi nevaldoma
  Tegai:
  tyrimas, Šiauliai, Klaipėda, Kaunas, Vilnius, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos