11:01 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Asmenys žvejojo draudžiamais ne mėgėjų žūklės įrankiais — dviem statomaisiais tinklais (25 m ilgio, 1,8 m aukščio, 70 mm akytumo) — ir pagavo devynis šlakius

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du žvejus, kurie neteisėtai žvejojo Šalpės upėje, praneša AAD.

  Pabrėžiama, kad pažeidimas buvo padarytas Veiviržo ichtiologiniame draustinyje, už 9 sužvejotus šlakius padaryta žala žuvų ištekliams siekia 26 190 eurų.

  "Asmenys žvejojo draudžiamais ne mėgėjų žūklės įrankiais — dviem statomaisiais tinklais (25 m ilgio, 1,8 m aukščio, 70 mm akytumo) ir pagavo devynis šlakius. Šiuo metu pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką vieno šlakio bazinis įkainis — 970 eurų. Kadangi pažeidimas padarytas ichtiologiniame draustinyje, žalos atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą bazinį įkainį", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad už žalą gamtai pažeidėjai turės susimokėti 26 190 eurus. Tuo pačiu už žvejybą draudžiamais ne mėgėjų žūklės įrankiais abiem asmenims surašytas administracinio nusižengimo protokolas (bauda nuo 120 iki 350 eurų).

  Taip pat pranešama, kad panašus pažeidėjas buvo pagautas Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnų. Ašvos upės pakrantėje jie sulaikė gerai pažįstamą, dar prieš tris mėnesius už tinklų laikymą baustą brakonierių.

  Teigiama, kad jo pastatytuose tinkluose žuvų nebuvo, tačiau žvejo automobilyje rasti šlapi tinklai ir lašiša.

  Už žvejybą draudžiamais ne mėgėjų žūklės įrankiais surašytas administracinio nusižengimo protokolas (bauda nuo 120 iki 350 eurų) ir teks atlyginti 970 eurų žalą žuvų ištekliams.

  Dar šia tema

  Vilniaus mokyklos direktorei skirta 3,5 tūkst eurų bauda už dokumentų klastojimą
  Muitininkai sulaikė 4 kg nelegaliai gabento gintaro
  Tegai:
  bauda, žvejyba

  Svarbiausios temos