01:57 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)

  Anot jo, jei teigiamų rezultatų karantino metu nebus pasiekta, vienintelis kelias būtų "užsukinėti varžtus", nors tai ir būtų sunkiausias, nelabai geras kelias

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis sakė besitikintis, kad trijų savaičių karantinas duos teigiamų rezultatų, tačiau neatmetė, kad jei situacija negerės, teks imtis dar griežtesnių ribojimų. Apie tai jis kalbėjo ryto komentare žiniasklaidai.

  Vyriausybė trečiadienį pritarė COVID-19 komiteto siūlymui skelbti karantiną visoje šalies teritorijoje. Karantinas įsigalios šeštadienį 00 val. 00 min. ir truks tris savaites. 

  Premjeras sakė tikintis, kad karantinas duos teigiamus rezultatus.

  "Manau, kad visi mes tas tris savaites turime kantriai išlaukti ir net neabejoju, kad rezultatas bus. Tikrai turime stabilizuoti tą eksponentinį kilimą, kad jo nebebūtų, stabilizuoti situaciją sveikatos priežiūros įstaigose ir jeigu mes tą rezultatą per tris savaites pasieksime, galėsime suvaržymus, kurie yra įvesti, naikinti." — sakė jis.

  Anot premjero, jei teigiamų rezultatų karantino metu nebus pasiekta, vienintelis kelias būtų "užsukinėti varžtus", nors tai ir būtų sunkiausias, nelabai geras kelias. Pasak premjero, tuomet bus siekiama dar labiau riboti socialinius kontaktus, o tai gali apimti ir kai kurių prekybos vietų veiklos ribojimą.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ministras pirmininkas taip pat sakė, kad labai daug priklausys nuo žmonių sąmoningumo, nes nors ir yra kontrolės institucijos, prižiūrinčios, kad, pavyzdžiui, kirpyklose būtų dėvimos apsaugos priemonės, kiekvieno gyventojo institucijos nesukontroliuos.

  Vyriausybės nutarimu, visoje Lietuvoje nuo šeštadienio skelbiamas karantinas, kuris truks tris savaites.

  Šiuo laikotarpiu bus sustabdyta arba apribota veikla tam tikrose ūkio šakose, sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, o darbas ir mokymas organizuojamas užtikrinant kuo mažesnį kontaktų skaičių.

  Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatytų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius viršija 18 tūkst.

  Karantino apribojimai Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantino apribojimai Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas

  Svarbiausios temos