23:21 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsieniečiai raštu pateikė prašymus Lietuvoje suteikti laikiną teritorinį prieglobstį. Jų tapatybės nustatomos

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą atėjusią migrantų grupę, 19 asmenų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį vakare VSAT pareigūnai miškingoje vietovėje, ties Šalčininkų rajono savivaldybės Naujųjų Miežionių kaimu, pastebėjo įtartinų asmenų grupę. Juos sulaikius paaiškėjo, kad tai — 5 vyrai, 4 moterys ir, pirminiais duomenimis, 10 nepilnamečių. Nė vienas iš sulaikytųjų neturėjo asmens dokumentų.

  VSAT duomenimis, jie prisistatė čečėnų tautybės Rusijos piliečiais. Migrantai turėjo kuprines, asmeninių daiktų, higienos priemonių.

  Vietovę, kurioje buvo sulaikyta ši grupė, patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko. Nustatyta, kad į Lietuvą užsieniečiai atvyko neleistinoje vietoje perbridę Gervynės upelį, kuriuo eina Lietuvos ir Baltarusijos siena. Šią vandens kliūtį įveikę migrantai ketino traukti į Lietuvos teritorijos gilumą, tačiau už puskilometrio buvo sulaikyti VSAT pareigūnų.

  Užsieniečiai raštu pateikė prašymus Lietuvoje suteikti laikiną teritorinį prieglobstį. Jų tapatybės nustatomos.

  Migrantai laikinai apgyvendinti G. Žagunio užkardoje, jiems bus atliekami testai dėl COVID-19. Gavus tyrimų rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl užsieniečių apgyvendinimo vietos. Apie sulaikymą informuotas Migracijos departamentas, nagrinėjantis prieglobsčio Lietuvoje prašymus.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė kontrabandininkus su daugiau nei 14 tūkst. nelegalių rūkalų
  Vilniaus oro uoste sulaikyti užsieniečiai, mėginę apsimesti čekais
  Pasieniečiai sulaikė kontrobandinių rūkalų krovinį ir jo nešikus
  Tegai:
  migrantai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos