00:34 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pakeitimams, suteikiantiems teisę be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias, pritarė Lietuvos Vyriausybė. Kad jie įsigaliotų, reikia dar gauti Seimo pritarimą

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Vyriausybė pritarė galimybei registruotiems Neringoje ir Smiltynėje pirmumo tvarka patekti į keltą, keliantį į Kuršių neriją ir iš jos, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Tokį Vidaus vandenų transporto kodekso pakeitimą inicijavo Susisiekimo ministerija.

  "Svarbu, kad susisiekimas keltais vyktų efektyviai ir veiksmingai, o, svarbiausia, pateisintų keleivių poreikius. Tam, kad Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenantys žmonės nebepatirtų sunkumų keliaudami keltu namo ar iš jų, siekiame jiems sugrąžinti teisę be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias", — pareiškė susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

  Pažymima, jog įgyvendinus įstatymo pakeitimus, Neringos mieste ir Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, sveikatos darbuotojai, viešosios tvarkos ir saugumo pareigūnai, tolimojo, vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusai, dviračiai, autocisternos, kuriomis vežamas kuras į Kuršių neriją, neįgalieji, jų vairuojami ar juos vežantys automobiliai galės netrukdomai vykti į darbą, vežti vaikus į ugdymo įstaigas, atlikti tarnybines funkcijas.

  Pirmumo teise nuo pirmadienio 00:00 iki penktadienio 18:00 taip pat galės naudotis juridinių asmenų, turinčių Kuršių nerijoje registruotą buveinę, transporto priemonės ir darbuotojai, Klaipėdos miesto savivaldybės, jos įmonių ir įstaigų transporto priemonės, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, darbo reikalais vykstantys miškų urėdijos, kuriai perduotas valdyti Kuršių nerijoje esantis valstybinės miško žemės sklypas, darbuotojai ir jos transporto priemonės.

  Be to, siūloma įtvirtinti nuostatą, kad keleivių ir transporto priemonių patekimo į keltą pirmumo tvarką tvirtintų susisiekimo ministras.

  Įstatymo pakeitimai įsigalios, jei jiems pritars Seimas.

  Tegai:
  Smiltynė, Neringa, Susiekimo ministerija, keltas, Kuršių marios

  Svarbiausios temos