15:26 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu VMVT turimais duomenimis, nė viename ūkyje nėra pastebėta jokių užkrečiamos ligos pasireiškimo požymių

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Ketvirtadienį iš Danijos kompetentingos institucijos gautas oficialus pranešimas, kad šios šalies audinių fermoje aptiktas mutavęs koronavirusas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Žuvis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Песня

  Remiantis gauta pirmine informacija, audinėms ir jas prižiūrintiems asmenims atlikus testus nustatyta SARS-CoV-2 viruso mutacija.

  Pranešama, kad pirmasis COVID-19 protrūkis audinių ūkyje Danijoje buvo nustatytas šių metų birželio viduryje, o šiuo metu virusas yra išplitęs į 207 audinių ūkius. Šiomis dienomis, siekiant išvengti didesnio viruso plitimo, Danijoje priimtas sprendimas nugaišinti ūkiuose laikomas audines.

  VMVT, įvertinusi visą gaunamą informaciją iš ES valstybių ir iš šalies audinių ūkių bei atsižvelgiant į COVID-19 paplitimą skirtinguose šalies rajonuose, atliko rizikos virusui pasireikšti šalies audinių ūkiuose vertinimą. Atsižvelgiant į jį, parengtos rekomendacijos prevencijai ir numatyti veiksmai židinio likvidavimui. Visi kailinių žvėrelių auginimo ūkiai šalyje yra registruoti VMVT ir yra žinomas juose laikomų gyvūnų skaičius, todėl situacija nuolat stebima.

  Pastebėję, kad audinių ūkyje gyvūnams pasireiškė karščiavimas, kvėpavimo ir virškinimo organų pažeidimo požymiai ar padidėjo gyvūnų gaištamumas, arba turėdami informacijos, kad ūkio darbuotojui, prižiūrinčiam gyvūnus, yra nustatyta COVID-19 infekcija, audinių laikytojai privalo nedelsiant apie tai informuoti VMVT. Gavus tokios informacijos, VMVT specialistai nedelsiant atrinks gyvūnų mėginius COVID-19 nustatymui, kurie bus tiriami Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

  Šiuo metu VMVT turimais duomenimis, nė viename ūkyje nėra pastebėta jokių užkrečiamos ligos pasireiškimo požymių, taip pat neturima duomenų ir apie COVID-19 užsikrėtusius darbuotojus kailinių žvėrelių ūkiuose.

  Dar šia tema

  Švietimo įstaigos Lietuvoje tris savaites mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu
  Ekonomika lyg ir yra, bet jos nėra. Lietuvos pasiekimai pasirodė esą prieštaringi
  Kaunas dar kartą padidino mobiliojo patikrų punkto pajėgumus
  Tegai:
  koronavirusas, Danija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos