22:25 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (654)

  Savivaldybės, mokyklos ir tėvai raginami atkreipti dėmesį, jog jeigu mokinys gauna nemokamą maitinimą, jis ir nuotolinio mokymo metu turi jį gauti — bus dalijami maisto daviniai arba pagamintas maistas

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Kai Lietuvoje įsigalios trijų savaičių karantinas, dalis mokinių mokysis nuotoliniu būdu, tačiau jeigu mokinys gauna nemokamą maitinimą, jis ir toliau turės būti tiekiamas, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Nemokamą maitinimą Lietuvoje gauna visi priešmokyklinukai ir pirmokai, taip pat vyresnių klasių mokiniai iš nepasiturinčių šeimų. Visoje Lietuvoje nemokamai maitinama apie 90 tūkst. mokinių, bet maisto davinių prireiks tik tiems vaikams, kurie mokysis iš namų.

  Nemokamo maitinimo organizavimo per karantiną principai

  Kai mokykloje, pavyzdžiui, priešmokyklinukams, pirmokams ar specialiųjų mokyklų vaikams, vyksta įprastas kontaktinis ugdymas, mokiniai taip pat maitinami įprastai, tik laikantis visų operacijų vadovo rekomendacijų: tai yra, išskirstomi mokinių srautai, prieš maitinimą plaunamos rankos po tekančiu vandeniu, maitinimas ir rankų plovimas organizuojamas atskiroms klasėms nemaišant skirtingų klasių vaikų tarpusavyje, vengiama mokinių būriavimosi.

  Kai vaikai ugdomi nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, 5–12 klasių mokiniai, tuomet nemokamą maitinimą gaunančių vaikų šeimoms gali būti tiekiami maisto daviniai arba pagamintas maistas, įvertinus individualią šeimos situaciją. Pagamintas maistas aktualus vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis ir negaunantiems šilto maisto namuose.

  Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingos savivaldybių administracijos, kurios bendradarbiauja su švietimo įstaigų vadovais.

  Švietimo įstaigos Lietuvoje tris savaites mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu >>

  Visuotinis karantinas Lietuvoje prasidės lapkričio 7 dieną ir tęsis iki lapkričio 29 dienos.

  Karantino metu, vaikai, kurie ugdomi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, lankys darželius ir mokyklas įprastai, o 5–12 klasių mokiniai, taip pat mokiniai profesinio mokymo įstaigose, studentai aukštosiose mokyklose ateinančias tris savaites nuo lapkričio 9 d. mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu. Kokį būdą rinktis, apsispręs savivaldybė arba pati mokykla.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (654)
  Tegai:
  karantinas, mokyklos, nemokamas maitinimas, vaikų maitinimas

  Svarbiausios temos