21:22 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Surinkti lapai keliauja į kompostavimo aikšteles; pernai per sezoną Lietuvos sostinėje buvo surinkta daugiau kaip 7 tūkst. tonų lapų

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Vien per pirmą rudens mėnesį Vilniuje surinkta ir išvežta dvigubai daugiau lapų nei pernai per tą patį laikotarpį — 2000 tonų, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Pranešama, kad sostinėje teritorijų tvarkytojai lapus veš dar iki pat gruodžio 15 dienos. 

  "Nukritę medžių lapai pirmiausiai renkami viešosiose erdvėse, gatvių važiuojamojoje dalyje, nuo šaligatvių, dviračių takų, taip užtikrinant saugų pėsčiųjų ir dviračių judėjimą. Pernai per sezoną, kuris trunka kone 3 mėnesius, buvo surinkta daugiau kaip 7 tūkst. tonų lapų", — sako Gintautas Runovičius, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas.

  Lapai yra surenkami į specialius didmaišius ir išvežami į kompostavimo aikšteles. Surinkti lapai panaudojami komposto gamybai. Tai puiki trąša, naudojama augalams tręšti, nederlingoms dirvoms kultūrinti. 

  Новый карантин в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Vilnius rudenį

  Vilniečiai, norintys prisidėti prie miesto aplinkos gražinimo ir padėti sugrėbti lapus kiemuose, savo kvartalo skvere, alėjoje ar kt., prašomi iš anksto (bent prieš dieną) kreiptis į savo seniūniją ir suderinti darbų atlikimo vietą, laiką bei maišų su lapais pastatymo vietas, kad teritorijos tvarkytojų transportas galėtų privažiuoti ir vėliau surikti maišus.

  Taip pat skaitykite:

  Tegai:
  ruduo, Vilnius

  Svarbiausios temos