08:11 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau karantino metu keisis karo prievolininkų aptarnavimo tvarka, kad būtų laikomasi visų nustatytų saugumo reikalavimų

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Nuo lapkričio 7 dienos iki Lietuvoje paskelbto karantino pabaigos Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba (KPKT) keičia karo prievolininkų aptarnavimo tvarką regioniniuose karo prievolės ir komplektavimo padaliniuose, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Karo prievolininkams, pageidaujantiems pradėti atrankos procedūras ar gavusiems šaukimo nurodymus, rekomenduojama pirmiausia susisiekti su atitinkamu regioninių karo prievolės ir komplektavimo padaliniu telefonu, reikiamus dokumentus (pavyzdžiui, mokslo pažymas, prašymus dėl tarnybos atidėjimo ar tarnybos atlikimo) teikti elektroniniu arba paprastu paštu bei vykdyti kitus karo prievolės specialistų nurodymus. 

  Karinės medicinos ekspertizės komisijos pakomisių veikla nėra stabdoma. Komisijose dirbantis personalas ir toliau vykdys karo prievolininkų sveikatos patikrinimus. Karo prievolininkų sveikatos patikrinimas organizuojamas ir vykdomas maksimaliai laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų.

  Pažymima, jog karo prievolininkai, paskirti atlikti tarnybą, tarnybą pradės pagal planą ir į nustatytas tarnybos vietas Lietuvos kariuomenės padaliniuose jų pristatymas bus organizuojamas maksimaliai laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų.

  Primenama, kad karo prievolininkams, šaukiamiems į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, nurodymai ir informacija su jų šaukimo procedūrų vykdymu yra skelbiama ir atnaujinama interneto svetainėje sauktiniai.karys.lt. Karo prievolininkai, esantys kalendorinių metų karo prievolininkų sąraše, privalo nuolat sekti jiems skelbiamą informacija ir nurodymus internete ir vykdyti duotus šaukimo nurodymus. Aktyviojo rezervo karo prievolininkams šaukimo nurodymai siunčiami registruotu paštu.

  Tegai:
  Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyrius, karo prievolininkas, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos