23:54 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Šiuo metu vieninteliame mieste veikiančiame mobiliame punkte dirba keturios pamainos, per dieną paimama apie 300 mėginių

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Klaipėdos miesto savivaldybė ruošiasi steigti antrą mobilų punktą, kuriame bus vykdomas tepinėlių paėmimas COVID-19 ligai nustatyti, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Numatoma, kad antras punktas taip pat bus įkurtas Dubysos gatvėje, netoli pirmojo.

  "Matydami didžiules mobiliojo punkto darbų apimtis ir vertindami vis blogėjančią COVID-19 susirgimų statistiką, skubos tvarka ruošiamės antro mobilaus punkto steigimui. Jis bus įkurtas maksimaliai greitai, kiek tik leis biurokratinės procedūros, planuojame, kad veikla bus pradėta jau per ateinančią savaitę. Tuo pat metu labai tikimės, kad nacionaliniu mastu bus užtikrintas ir tyrimams paimti reikalingas terpių bei ištyrimo reagentų kiekis", — sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad savivaldybės ir valstybinės institucijos, tokios kaip SAM, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, organizuojančios terpių ir reagentų tiekimą visoje šalyje, turi atlikti papildomus "namų darbus", kad būtų užtikrintas greitas tyrimo rezultatas.

  Klaipėdos meras taip pat išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų apie planus mažinti testavimų apimtis.

  "Tuo pat metu mums labai nerimą kelia tarpuvaldžiu iš sostinės sklindančios žinios apie planus mažinti testavimų apimtis dėl greit senkančių terpių ir reagentų atsargų — tai protu nesuvokiami dalykai, ypač kuomet mes mobilizuodami visus savo žmogiškuosius ir administracinius resursus, stengdamiesi padėti ir kaimyninėms savivaldybėms esame antrojo mobilaus patikros punkto įrengimo prieangyje", — teigia Grubliauskas.

  Klaipėdoje mobilus punktas veikia Dubysos g. 10, šalia "Švyturio" arenos. Šiuo metu Klaipėdos mobiliame punkte dirba keturios pamainos, tyrimai imami kas 3 minutes, per dieną paimama apie 300 mėginių.

  Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat yra sudariusi galimybę Klaipėdos miesto gyventojams, neturintiems savo transporto atvykti į mobilų punktą mėginio duoti, tokiu atveju skiriamas nemokamas savivaldybės transportas. Per spalio mėnesį kasdien tokia paslauga pasinaudojo vidutiniškai po 6 asmenis. Dėl transporto poreikio reikia informuoti 1808 konsultantą, registruojantis tyrimui į mobilų punktą.

  Norint pasitikrinti dėl COVID-19 ligos, reikia registruotis skambinant į Karštąją liniją tel. 1808, taip pat jau galima registruotis internetu tinklalapyje 1808.lt.

  Penktadienio duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1656 nauji COVID-19 atvejai. Tebesergančiais laikomi 15 034 piliečiai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Viruso aukomis tapo 192 gyventojai.

  Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  PSO ragina ruoštis naujai pandemijai
  Kaunas dar kartą padidino mobiliojo patikrų punkto pajėgumus
  Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
  COVID-19 padėtis tarp jaunesnių Kauno mokyklų moksleivių stabilizavosi
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos