00:08 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Nuo lapkričio 2 dienos iki mėnesio pabaigos Vokietijoje yra įvestas dalinės izoliacijos režimas — šalyje neveikia viešojo maitinimo, kultūros, pramogų, sporto įstaigos bei grožio salonai

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Penktadienį Vokietija Lietuvą įtraukė į rizikingų regionų sąrašą, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, nuo penktadienio ryto visa Lietuva, išskyrus Utenos apskritį, Vokietijoje bus paskelbta kaip "rizikingas regionas". Tai reiškia, kad atvykus į Vokietiją reikės arba karantinuotis, arba pateikti ne senesnį nei dviejų dienų testą, arba pasidaryti testą iš karto atvykus ir gauti neigiamą atsakymą.

  Vokietijoje penktadienį paskelbiamas rizikingų regionų sąrašas įsigalioja sekmadienio vidurnaktį. Taigi, nauja tvarka Lietuvos gyventojams įsigalios nuo lapkričio 8 dienos.

  SAM taip pat primena, kad nuo lapkričio 2 dienos iki mėnesio pabaigos Vokietijoje yra įvestas dalinės izoliacijos režimas. Jo metu neveikia viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, barai, klubai, diskotekos ir užeigos (išimtis taikoma maisto išsinešimo paslaugai), sporto ir sveikatingumo paslaugas teikiančios įstaigos, kultūros ir pramogų įstaigos, grožio paslaugas teikiančios įstaigos.

  Į užsienio šalis vykstantiems Lietuvos gyventojams primenama, kad vykstant svetur reikėtų išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka galioja nuvykus į kitą Europos valstybę ir kokių koronaviruso nustatymo testų yra prašoma nuvykus į kitą šalį.

  Svarbią informaciją apie įvairiose Europos šalyse taikomus apribojimus ir reikalavimus dėl izoliacijos taip pat galite rasti Lietuvos URM konsulinės informacijos tinklalapyje keliauk.urm.lt.

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1656 koronavirusinės infekcijos atvejai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (638)

  Dar šia tema

  Sveikatos ekspertų taryba: piką COVID-19 pandemija pasieks lapkričio antroje pusėje
  Visi, jaučiantys COVID-19 simptomus, galės registruotis testui internetu
  COVID-19 padėtis tarp jaunesnių Kauno mokyklų moksleivių stabilizavosi
  Lietuviai COVID-19 testui galės užsiregistruoti internetu
  Tegai:
  Lietuva, Vokietija

  Svarbiausios temos