23:38 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Skubiam organo iš Latvijos pergabenimui pasitelktas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Penktadienio popietę Vilniaus Santariškių eismo žiede Lietuvos kariuomenės sraigtasparniu skubiai transplantacijos operacijai atskraidintos kepenys iš Latvijos. 

  Nacionalinis transplantacijos biuras tarptautinį transplantacijos koordinavimo procesą pradėjo dar ketvirtadienio vakarą, kai Latvija pasiūlė transplantacijai tinkamas kepenis. Patikrinus recipientų registrą, Latvijai pateiktas atsakymas, kad kepenys yra tinkamos Lietuvos recipientui.  

  Skubiam organo iš kaimyninės šalies pergabenimui pasitelktas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Jis kartu su Lietuvos medikų komanda į Latviją išvyko ankstų penktadienio rytą. 

  Penktadienį priešpiet kepenys atgabentos į Lietuvą. Vilniaus Santariškių eismo žiede sraigtasparnis nusileido 10:35 val., jos skubiai pristatytos transplantacijos operacijai VUL Santaros klinikose. 

  Tai dešimtas tarptautinis donorystės procesas šiais metais. 2020 metais į Lietuvą iš Latvijos jau yra įvežtos širdis ir kepenys, iš Lietuvos į kitas šalis (Šveicariją, Latviją, Vokietiją) išvežtos keturios kepenys, širdis, dveji plaučiai. 

  Šiuo metu organų transplantacijos Lietuvoje laukia 413 recipientų. Iš jų 90 žmonių laukia kepenų, jų transplantacijų 2020 metais atlikta jau 13.

  Dar šia tema

  SAM: tinkamo organų donoro Lietuvoje laukia 402 žmonės
  Santariškių eismo žiede sraigtasparnis nusileido su donoro širdimi
  Tegai:
  donoro organai, Santaros klinikos

  Svarbiausios temos