07:26 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Lietuvai patekus į raudonąją zoną, koronaviruso infekcijos paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Nuo pirmadienio, lapkričio 9 dienos, įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas.

  Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo šiol paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje atsidūrusios šalys: dalis Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, t. y. Šiaurės Airija, taip pat Lichtenšteinas, Slovakija ir Šveicarija, praneša sveikatos apsaugos tarnyba.

  Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), galima stebėti ČIA.

  Šia savaitę pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. Turėjusiais sąlytį nelaikomi keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

  Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai.

  Kaip ir anksčiau, paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį.

  Penktadienio duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1656 nauji COVID-19 atvejai. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje nustatyti 20 747 koronaviruso atvejai. Viruso aukomis tapo 192 gyventojai.

  Nuo šeštadienio, lapkričio 7 dienos, Lietuvoje bus įvestas visuotinis karantinas. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje atsiras antrasis mobilus COVID-19 patikros punktas
  Per parą Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1600 naujų koronaviruso atvejų
  SAM priminė apie riziką, susijusią su neformaliuoju švietimu 
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos