02:04 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)

  Specialistas pasidomėjo, ką iš tikrųjų reiškia žodis "serga", ir pateikė daugybę klausimų, į kuriuos, jo nuomone, reikia atsakyti

  VILNIUS, lapkričio 7— Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas informaciją apie tūkstančius koronavirusu sergančių gydytojų pavadino manipuliavimu ir bauginimu.

  Jis stebėjosi, ką reiškia "serga", ir abejojo, ar tiek daug sveikatos priežiūros darbuotojų tikrai serga.

  "Turbūt dauguma jų yra tik užsikrėtę koronavirusu ir todėl yra saviizoliacijoje. Tai taip reikia ir sakyti žmonėms, o ne gasdinti ir kelti paniką." — Facebook rašė jis.

  Taip pat Čaplinskas tvirtina, kad yra nemažai klausimų, į kuriuos reikia atsakyti. Pavyzdžiui, kiek gydytojų turi sunkią koronaviruso formą ir kam jis besimptomis, kiek jų gydoma ligoninėje, taip pat skaičius tų, kurie izoliuojasi.

  "Visgi kyla ir daugiau klausimų. Kiek medikų serga sunkia forma ir kiek yra gydomi ligoninėje? Kiek yra besimptomių tik su teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir yra saviizoliacijoje? Kuriam laikui? Kiek yra jau persirgusių medikų? Būtent atsakymai į šiuos klausimai yra svarbiausi dabar, kai virusas plinata nevaldomai ir bijoma sistemos perdegimo. Kiek tęsis ši komunikacijos nekompetencija ir infodemija?" — rašė jis.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvoje koronavirusu serga beveik tūkstantis gydytojų, taip pat jaunesnieji medicinos darbuotojai. Pastaruoju metu jų skaičius išaugo.

  Lietuvoje lapkričio 7 dieną pradėjo galioti bendras karantinas, kuris tęsis tris savaites. Naujausiais duomenimis, šalyje yra daugiau nei 22 tūkstančiai atvejų, taip pat 203 mirtys.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 48,5 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,2 milijono žmonių mirė.

  Karantino apribojimai Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantino apribojimai Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (662)

  Dar šia tema

  Danijos audinių fermoje aptikta koronaviruso mutacija
  Per parą Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 1600 naujų koronaviruso atvejų
  Lietuvoje nustatytas rekordinis koronaviruso atvejų skaičius
  Tegai:
  Saulius Čaplinskas, koronavirusas

  Svarbiausios temos