13:10 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Traukiniuose vėl įvestas šachmatinis sėdėjimo principas, keleiviai privalo dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes, o įlipdami į traukinį — dezinfekuoti rankas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Šalyje esant įtemptai koronaviruso situacijai ir kritus keleivių srautams, keleivių vežimo bendrovė "LTG Link" nuo lapkričio 9 dienos laikinai stabdo 25 vietinius traukinių reisus, dar 14-oje keičiamas traukinių kursavimo periodiškumas, praneša Susisiekimo ministerija.

  "Situacija  rimta — nauji susirgimai koronavirusu kasdien skaičiuojami šimtais, įvedamas visuotinis karantinas, pradedami taikyti griežti ribojimai. Suprantama, kad dėl to žmonės mažiau keliauja traukiniais. Todėl, kaip ir pirmosios bangos metu, priimame atsakingus sprendimus ir mažiname reisų skaičių, bet išlaikome būtinąjį susisiekimą", — pasakoja "LTG Link" vadovas Linas Baužys.

  Jis taip pat paminėjo keleivių srautų mažėjimą: darbo dienomis, priklausomai nuo maršruto, srautai mažesni 30–40 proc., savaitgaliais — iki 50 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Reisų pokyčiai vykdomi šiuose maršrutuose: Vilnius–Jašiūnai, Vilnius–Oro uostas, Vilnius–Varėna–Marcinkonys, Vilnius–Trakai, Vilnius–Kaunas, Vilnius–Turmantas, Kaunas–Marijampolė, Radviliškis–Šiauliai–Mažeikiai, Šiauliai–Panevėžys–Rokiškis, Klaipėda–Šilutė. 

  Peržiūrėti atnaujintus tvarkaraščius keleiviai galės interneto svetainėje www.traukiniobilietas.lt  

  Keleivių saugumas

  Pasak "LTG Link" vadovo, didžiausias dėmesys šiuo metu skiriamas darbuotojų ir keleivių saugumui. 

  Traukiniuose vėl įvestas šachmatinis sėdėjimo principas, tarp keleivių išlaikant vieno metro atstumą, jie privalo dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes, įlipdami į traukinį — dezinfekuoti rankas. 

  "Prašome keleivių būti sąmoningais ir traukiniais keliauti tik tada, jei nejaučiate peršalimo simptomų. Jokia kelionė ir jokie planai nebus svarbesni už sveikatą — tiek jūsų paties, tiek aplinkinių. Mūsų traukiniuose dirbantys kolegos jau įprato darbo dieną pradėti nuo temperatūros matavimo ir apsauginių priemonių komplekto — į darbą jie eina maksimaliai saugodami save bei keleivius ir labai prašo jūsų taip pat elgtis atsakingai", — sako Baužys.

  Nuo lapkričio 7 dienos įvestas visuotinis karantinas. Respublikoje iš viso nustatyta daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių, užsikrėtusių COVID-19.

  Dar šia tema

  Naujas karantinas Lietuvoje. Kas bus apribota
  PSO įspėjo apie trumpesnio karantino po sąlyčio su užsikrėtusiuoju keliamą riziką
  Premjeras apie karantiną: gali tekti imtis griežtesnių ribojimų
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos