13:54 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paaiškėjo, kad šis reiškinys siejamas su didėjančia palydovų ir nuolaužų mase netoli Žemės orbitos

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Šiaurės Karolinos Čapel Hilo universiteto mokslininkai atskleidė naktinio dangaus šviesos žybsnių, kurie yra labai panašūs į astronominiuose vaizduose esančias žvaigždes, atsiradimo paslaptį. Apie tai rašoma "Astrophysical Journal Letters" publikuotame straipsnyje.

  Paaiškėjo, kad šis reiškinys siejamas su didėjančia palydovų ir nuolaužų mase netoli Žemės orbitos. 

  Remiantis naujais duomenimis, orbitiniai blyksniai įvyksta maždaug tūkstantį kartų per valandą, o maždaug šimtas plika akimi matomi toli nuo miesto apšvietimo. Atliekant astronominius tyrimus, atspindėta palydovų šviesa gali sukelti klaidingus signalus ieškant naujų reiškinių danguje. Blyksnių tyrimas padės atlikti tikslesnius stebėjimus.

  Per šešis mėnesius mokslininkai užfiksavo daugiau nei 100 tūkstančių blyksnių. Jie buvo pastebėti Kalifornijos ir Čilės teleskopais "Evryscopes". Blyksniai susidaro dėl atspindėtos neeksploatuojamų erdvėlaivių šviesos, taip pat šiukšlių, įskaitant neveikiančius palydovus, dažų fragmentus, veržles ir varžtus. Žemės stebėtojui raketos gali būti neatskiriamos nuo "vizualinio sniego", kuris akyse atrodo kaip stacionarus triukšmas.

  Kai kuriais atvejais dėl palydovų gali atsirasti juostos nuotraukose, o tai yra atskira įvykių klasė, kurią reikia ištirti.

  Tegai:
  dangus

  Svarbiausios temos