01:46 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak ministro, kai kurios ligoninės prašo skirti kelis šimtus tūkstančių kapitaliniam remontui, pinigų lovoms, naujam automobiliui, plaučių ventiliacijos aparatams įsigyti ir t. t.

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį papasakojo apie kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas, nenusiteikusias skyrius pertvarkyti taip, kad jie būtų tinkami COVID-19 pacientams gydyti.

  Apie tai ministras kalbėjo pirmadienio spaudos konferencijoje.  

  "Jau praėjusią savaitę sakiau, kad mūsų sistemai bus iššūkis persitvarkyti savo paslaugas. Aišku, turime ir blogų pavyzdžių, ir tikrai tokių, kuriuos sudėtinga logiškai paaiškinti. Kai kurios įstaigos atsisako pertvarkyti savo veiklą ir skirti ją COVID-19 sergantiems pacientams, jos pateikė sąrašus priemonių, kurias reikėtų įsigyti. Pacituosiu, kad įsivaizduotumėte. Pavyzdžiui, paprašoma skirti kelis šimtus tūkstančių kapitaliniam remontui, pinigus lovoms įsigyti, automobiliui naujam įsigyti, plaučių ventiliacijai, švirkštinėms pompoms ir taip toliau." — sakė ministras.

  Jis pabrėžė, kad pandemija negali būti pretekstas atnaujinti visą ligoninę.

  "Kartais susidaro įspūdis, kad iki tol įstaiga išvis neveikė, nes panašu, kad neturi nei lovų, nei įrangos, nei rentgeno, nei automobilio. Koronavirusas negali būti pretekstas atnaujinti visą ligoninę ir dabar ne tas etapas, kad reikėtų atlikinėti kapitalinius remontus skyriuose." — sakė ministras.

  Veryga priminė, kad jeigu gydymo įstaiga turi licenciją gydymo paslaugoms teikti, ji turi būti pritaikyta ir COVID-19 pacientams gydyti.

  Ministro paklausus, kas bus, jei nebeliks vietos, kur guldyti COVID-19 pacientus, ministras pabrėžė, kad gauti didelio skaičiaus papildomų medikų bus neįmanoma.

  "Šiandien kaip tik turėjome diskusiją dėl platformos, kur medikai, kurie norėtų papildomai veikti, ar kaip kitose šalyse nutinka, kad pensinio amžiaus medikai norėtų prisijungti. Bet tai nebūtų didelis skaičius. Dabar kalbame apie gydymo įstaigų persitvarkymą. Tačiau tai reiškia, kad ten bus stabdomos kitos planinės paslaugos ir jos atsideda vėlesniam laikui, o tas erdves užima koronavirusiniai pacientai. Toks ir planas. Kuo daugiau jų bus, tuo daugiau bus perorientuota įstaigų į koronaviruso pacientų gydymą." — sakė ministras.

  Lietuvoje lapkričio 7 dieną pradėjo galioti bendras karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalyje sparčiai daugėja patvirtintų atvejų skaičiai. Per praėjusią parą patvirtinti 1056 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, o bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios siekia 25,7 tūkst., nuo ligos jau mirė 210 žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje atsirado nuo COVID-19 sauganti programėlė "Korona stop LT"
  Per karantiną Lietuvoje visiems vaikams mokyklose privaloma dėvėti kaukes
  Veryga prabilo apie papildomų apribojimų įvedimą po pirmosios karantino savaitės
  Tegai:
  COVID-19, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos