08:31 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Konkursas informaciniam leidiniui parengti buvo paskelbtas vykdant Rusijos ir Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Sovetsko miesto apygardos administracija paskelbė paslaugų, skirtų 3D vadovui po Kaliningrado sritį ir Lietuvą sukurti, teikimo konkursą. Informacija skelbiama viešųjų pirkimų tinklalapyje.

  Konkursas vyksta pagal Rusijos ir Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo 2014–2020 metų programą.

  Manoma, kad 3D vadovas bus naudojamas navigacijos sistemoje. Ji lankytojams turėtų pateikti informaciją apie Kaliningrado srities ir Lietuvos istorinio paveldo objektus, turizmą ir gamtą.

  Vadovas veiks trimis kalbomis — rusų, anglų ir lietuvių.

  Озеро Лебедь, Куршская Коса
  © Depositphotos / IvanoffDm
  Gulbių ežeras, Kuršių nerija
  "3D vadovas, nurodytas techninių užduočių priede, turi turėti bent 150 fotografinės medžiagos segmentų su 360 laipsnių žiūrėjimo kampu. Objektai turi būti nufilmuoti iš žemės, iš 20–100 metrų aukščio, apimti visą objektų teritoriją. Filmavimo segmentų išdėstymo žemėlapis sutariamas su Užsakovu darbo tvarka", — sakoma techninės užduoties aprašyme.

  Tikimasi, kad gidas apims Sovetsko, Kaliningrado, Zelenogrado ir Lietuvos lankytinas vietas.

  Кафедральный собор в Калининграде
  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Katedra Kaliningrade

  Sovetske tai bus Karalienės Luizos tiltas, krantinė ir Žaliasis teatras po rekonstrukcijos, muziejus, Karalienės Luizos parkas, Tilžės teatras, Tilžės taikos ženklas (netoli patikros punkto), Bolšakovo gyvenvietė. Kaliningrade — Frydlando vartai, Karališkieji vartai, Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus, Pasaulio vandenyno muziejus, Katedra.

  Zelenogradske bus pateiktas bendras miesto vaizdas, o Kuršių nerijoje — Čaikos ežeras, Korolevskij Bor, Šokantis miškas, Efos kopos, Gulbių ežeras.

  Iš Lietuvos teritorijos planuojama įtraukti Piktupėnus, Rotušės pastatą Vilniuje, Jonų bažnyčią Vilniuje, Olando kepurę (Kaunas), Tauralaukio dvaro sodybą, Senąjį turgų, Panemunę, Mikytus, Kuršių neriją ir Nidą.

  Pradinė kaina, kurią Sovetsko miesto apygardos administracija yra pasirengusi pasiūlyti kuriant 3D vadovą, yra 1 milijonas 810 tūkstančių rublių (20 tūkstančių eurų).

  Paraiškų pateikimo termino pabaiga — lapkričio 24 d.

  Tegai:
  turizmas, Lietuva, Kaliningrado sritis, Rusija

  Svarbiausios temos