02:58 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Pažymėta, kad rezultatą galimą sąlytį fiksuojanti programėlė duotų tuomet, jeigu ja naudotųsi bent 60 % šalies gyventojų

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Koronaviruso COVID-19 plitimui stabdyti skirtą mobiliąją programėlę "Korona Stop LT" įsidiegė 57,5 tūkst. naudotojų, arba 2 proc. Lietuvos gyventojų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Programėlė pradėjo veikti nuo penktadienio, lapkričio 6 dienos. Ji fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką ir taip įspėja gyventojus apie jiems galintį kilti pavojų.

  "Per tris dienas pasiektas skaičius džiugina ir rodo, kad gyventojai yra sąmoningi ir rūpinasi savo bei kitų žmonių saugumu pandemijos akivaizdoje. Tikimės, kad vartotojai ir toliau aktyviai diegsis šią programėlę, o jos naudą visi pajusime jau netrukus", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

  Tokio tipo programėlės naudojamos ir kitose Europos šalyse.

  Specialistų teigimu, apčiuopiamą rezultatą programėlė duotų tuomet, jeigu ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. Tiesa, kol kas nė viena Europos valstybė tokio rezultato dar nėra pasiekusi. 

  Šiuo metu pagal sąlytį fiksuojančios programėlės parsisiuntimų skaičių Europoje pirmauja Suomija — šiuo metu ją yra parsisiuntę apie 45 proc. šalies gyventojų. Airijoje parsisiuntimų skaičius siekia 42 proc., Portugalijoje ir Vokietijoje — po 24 proc. šalies gyventojų.

  Latvijoje, kur programėlė buvo paleista šiemet birželį, ja naudojasi 205 tūkst. arba 11 proc. šalies gyventojų. Estijoje programėlė startavo rugpjūčio mėnesį, o jos naudotojų šiuo metu yra 105 tūkst., arba 8 proc. gyventojų.

  Lietuvoje lapkričio 7 dieną buvo įvestas karantinas. Režimas veiks tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės nesutrukdys plisti infekcijai.

  Per visą laiką šalyje nustatyta daugiau nei 25,7 tūkst. atvejų, nuo ligos mirė 210 pacientų.

  Lietuvos sergamumo koronavirusu rodiklis šiuo metu siekia 470,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Profilaktiniai COVID-19 tyrimai bus atliekami visos šalies gydymo įstaigų darbuotojams
  Lietuvoje atsirado nuo COVID-19 sauganti programėlė "Korona stop LT"
  PSO teigia, kad COVID-19 pandemija viršija "įprastą kritinę situaciją"
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos