08:53 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nors Lietuvoje jau prasideda šalnos, praėjusį savaitgalį keliuose šalies regionuose buvo užfiksuotas anomaliai šiltas oras

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Praėjusį savaitgalį vėl buvo fiksuojami nauji aukščiausios oro temperatūros rekordai, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

  "Nors auksinis ruduo jau įsibėgėjo,o šiąnakt sulaukėme ir šalnų, tik ką praėjusį savaitgalį šiluma vis dar lepino mūsų šalį. Šeštadienį (lapkričio 7 d.) kai kur oras šilo itin sparčiai ir buvo pasiekti nauji aukščiausios oro temperatūros rekordai", — praneša tarnyba savo Facebook paskyroje. 

  Meteorologijos rekordai fiksuojami Nidoje — ten oras sušilo iki 11,8 °C. Iki tol šią dieną aukščiausia temperatūra buvo 11,4 °C 1971 metais. 

  Be to, Panevėžio automatinės meteorologijos stoties duomenimis, temperatūra pakilo iki 12,3 °C. Prieš tai šią dieną aukščiausia temperatūra buvo 12,0 °C 1967 metais. Šiaulių meteorologijos stoties duomenimis, termometrai rodė 12,0 °C šilumos, prieš tai šią dieną aukščiausia temperatūra buvo 11,5 °C 1967 metais.

  Lapkričio 8 dieną šiluma vis dar gaubė vakarinį šalies pakraštį, naujas aukščiausios oro temperatūros rekordas vėl fiksuotas Nidos meteorologijos stotyje — 12,6 °C. Prieš tai šią dieną aukščiausia temperatūra buvo 12,1 °C 1977 m.

  Anksčiau pranešta, kad praėjęs spalis tapo šilčiausiu mėnesiu per visą matavimų istoriją. Pažymėta, kad 2019 metai buvo patys šilčiausi metai matavimų istorijoje, bet žiūrint į šių metų skaičius, visai tikėtina, kad rekordas bus pagerintas antrus metus iš eilės. 

  Dar šia tema

  Lietuvoje savaitgalį pasiektas naujas paros temperatūros rekordas
  Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos