22:58 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (157)

  Europarlamentaro teigimu, dviejų bendrovių, su kuriomis EK baigė parengiamąsias derybas dėl vakcinos įsigijimo, kuriama vakcina tyrimuose ir toliau rodo savo efektyvumą

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijus Sinkevičius išreiškė nuomonę, jog vakcinos nuo koronaviruso Lietuva gali sulaukti dar šiais metais. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  "Pfizer" ir "BioNTech" kuriama vakcina trečios fazės klinikiniuose tyrimuose parodė daugiau 90 proc. efektyvumą. Tai yra labai geras rezultatas, sakyčiau, šviesa tunelio gale į tai iškart sureagavo ir rinkos, viskas žaliuoja", — parašė Sinkevičius.

  Sinkevičiaus teigimu, Europos Komisija pasitikėjimą šiomis bendrovėmis parodė dar gerokai prieš investuotojus. Pasak jo, dar rugsėjo mėnesį Komisija su šiomis kompanijomis baigė parengiamąsias derybas dėl 200 mln. vakcinų įsigijimo (kai tik ji bus sukurta) ir dar 100 mln. dozių įsigijimo vėlesniuose etapuose.

  Europarlamentaras pažymėjo, jog "vien šiuo pirkimu vakcina bus aprūpinta du trečdaliai Europos Sąjungos piliečių".

  Be to, pasak jo, Komisija jau yra pasirašiusi sutartis su trimis vakcinos kūrėjais bei baigė parengiamąsias derybas dar su dviem.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

  Praėjusią savaitę Vengrija pranešė apie savo pasirengimą įsigyti Rusijoje ar Kinijoje pagamintą vakciną nuo koronaviruso. Europos Komisija į tai atsakė, kad draudžiama vartoti vaistus, kurie nėra gavę Europos sertifikato.

  Vėliau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kreipdamasis į Europos Ministrų Tarybos 130-osios internetinės sesijos dalyvius, pareiškė, jog Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europos Taryba dėl vakcinų nuo koronaviruso.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (157)
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), koronavirusas, vakcina, Virginijus Sinkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos