21:22 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiais metais dėl pandemijos "Kalėdos sostinėje" bus kitokios — mažiau būriavimosi, bet daugiau šviesos ir papuošimų visame mieste

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Šiais metais "Kalėdos sostinėje" bus šviesesnės, arčiau namų ir pasiūlys įvairių alternatyvų, apie artėjančią šventę pasakoja Vilniaus savivaldybė.

  Atsižvelgus į naujausias pasaulio bei Lietuvos visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijas, kitų užsienio šalių Kalėdinių miestelių organizatorių analogiškus sprendimus, savivaldybei ir projekto "Kalėdos sostinėje" organizatoriams teko atšaukti mases žmonių suburiančius tradicinius renginius ir muges: atsisakyti Kalėdinės 3D pasakos, Kalėdų traukinuko, Kalėdų miestelių, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, Kalėdinio dizaino skvero.

  Visa tai pakeis šventiškai nuteikiantys pasivaikščiojimai po gražiai išpuoštą Vilnių ir alternatyvios idėjos, į kurias jau įsitraukė ne vienas menininkas, aktyvios bendruomenės, ir visa tai miestas pristatys dar iki eglių įžiebimo mieste.

  "Išbūkime atsakingai šį karantiną, kad sveiki pasitiktume Šv. Kalėdas sostinėje, kurios šiemet bus dar šviesesnės, dvasingesnės, labiau suartinančios. Esamomis aplinkybėmis būtų neatsakinga tęsti masinančius renginius, kai neturi galimybės užtikrinti  atstumų laikymosi ar kitų reikalavimų. Turime būti ryžtingi, nes žmonių sveikata ir saugumas mums yra pagrindinis prioritetas", — sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

  Daugiau šviesos dekoracijų 

  Vilniečių lauks daug šventinių papuošimų visame mieste. Šventės organizatoriai žada, kad per 2020-ųjų Kalėdas nušvis ne tik Senamiestis ir centras, kur bus išpuoštos Katedros ir Rotušės eglės. 

  Рождественская ярмарка в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский
  Kalėdos Vilniuje

  Šventiniais papuošimais nušvis Lukiškių aikštės medžių masyvai, Odminių skvero medžių lajos, Šventaragio slėnio centrinė dalis, Vingio parko prieigos nuo Čiurlionio gatvės.

  Be to, daugiau šviesos dekoracijų bus atokiau nutolusiuose rajonuose, bus įžiebtos bendruomenių eglės, šviesomis tarpusavy varžysis kvartalai, namai, vitrinos.

  Eglės įžiebimą transliuos televizija

  Žiemos švenčių sezono pradžią Vilnius skelbs lapkričio 28 dieną, TV3 transliacijos metu, kai bus įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė Katedros aikštėje. Tradiciškai, eglės puošybos idėja nebus atskleista iki pat iškilmingo momento, kurį visi išvys ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje. 

  Gruodžio 5 dieną nušvis ir antroji eglė Rotušės aikštėje. Pasivaikščioti po miestą nesibūriuojant ir saugiai grožintis žaliaskarėmis bus galima iki pat sausio 7 dienos.

  Šventiniam miesto papuošimui, eglei ir kitoms alternatyvioms švenčių idėjoms iš viso miestas šiais metais skirs apie 280 tūkst. eurų.

  Tegai:
  Vilnius, Kalėdos

  Svarbiausios temos