03:28 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAT duomenimis, nei patekdamas į Baltarusiją, nei grįždamas pažeidėjas jokių daiktų negabeno, taip pat su savimi neturėjo asmens tapatybės dokumento

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Tribonių pasieniečiai sulaikė Šalčininkų rajono gyventoją, kuris iš Lietuvos per Šalčios upę nubrido į Baltarusiją ir grįžo atgal, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Pirmadienį sienos ruožą su Baltarusija saugančios VSAT pareigūnai ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu užfiksavo įtartiną vyrą. Jis priėjo prie Šalčios upės, kuria eina siena su Baltarusija, ir ja nubrido į kitą krantą. Vandens lygis Šalčioje jam siekė juosmenį, upės plotis čia apie 6 metrus.

  Pažeidėjas Baltarusijoje neužsibuvo ir tuoj analogišku būdu grįžo į Lietuvos pusę. Jį iškart sulaikė į šią vietą atvykę pasieniečiai. Nei patekdamas į Baltarusiją, nei grįždamas asmuo jokių daiktų negabeno.

  Nustatyta, kad sulaikytasis neturi asmens tapatybės dokumento, kuris būtinas esant pasienio ruože. Netrukus išsiaiškinta, kad tai 28-erių vietinis gyventojas.

  Vietovę patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi nieko įtartino neaptiko.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto sienos perėjimo. Sulaikytajam už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

  Be to, už buvimą pasienio ruože be dokumentų pasieniečiai pradėjo ir administracinę teiseną. Šalčininkų rajono gyventojas tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl jam bus skirta bauda nuo 90 iki 170 eurų.

  Dar šia tema

  Lietuva išplės sienos su Baltarusija stebėjimo sistemą
  Vilniuje sulaikytas vyras, krovęs į savo garažą kontrabandinius rūkalus
  Pasieniečiai parodė savo naują uniformą — video
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos