00:24 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažeidėjai pripažino savo kaltę ir geranoriškai tą pačią dieną atlygino žalą, kurią padarė gamtai

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Per reidą aplinkosaugininkai surengė pasalą, kuriuos metu sulaikyti du brakonieriai, iš jų paimta daugiau nei pusė kilometro tinklų, irklinė valtis ir sugautos žuvys, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

  Naktinę pasalą Panevėžio aplinkosaugininkai nusprendė surengti gavę informacijos, kad Rokiškio rajone, Salinio ežere, galimai vykdoma neteisėta žvejyba tinklais. Ryte pareigūnai sulaukė žvejų — kaip vėliau paaiškėjo, jie atvyko išsitraukti iš vakaro pastatytų tinklų.

  Išsitraukę visus šešis pastatytus tinklus ir irkline valtimi plaukdami kranto link, asmenys pagautas žuvis išpynė ir pusę tinklų vėl pastatė ežere.

  Grįžę į krantą vyrai buvo sulaikyti su draudžiamais pažeidimo padarymo įrankiais ir priemonėmis ir neteisėtai sugauta žuvimi. Iš pradžių jie neigė vėl palikę ežere tris tinklus, bet supratę, kad pareigūnai visą laiką juos stebėjo ir užfiksavo veiksmus, prisipažino ir, nuplaukę drauge su pareigūnais, likusius tinklus ištraukė.

  Vėliau pažeidėjai teigė, kad laimikis buvo negausus, todėl jie nusprendė iš naujo pastatyti tinklus tikėdamiesi gausesnio laimikio. Per neteisėtą žvejybą asmenys sugavo du karšius, tris lynus ir kilogramą ešerių.

  Už šį pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su minėtų pažeidimo padarymo įrankių ir valties konfiskavimu. Taip pat apskaičiuota aplinkai padaryta žala — 515 eurų.

  Pažeidėjai pripažino savo kaltę ir geranoriškai tą pačią dieną atlygino gamtai padarytą žalą. Kartu jie pripažino, kad už tokią pinigų sumą galėjo įsigyti gerokai daugiau žuvies, nei buvo sugavę.

  Dar šia tema

  "Garažiuko" pirmosios patikros: jau skirtos baudos Šiaulių ir Joniškio rajonuose
  Per dieną aplinkosaugininkai sraigtasparniu apžiūrėjo virš dešimties ežerų
  "Garažiuko" akcijos metu Rokiškio rajone nustatyta 10 pažeidėjų
  Tegai:
  brakonieriai, žvejai, Aplinkos apsaugos departamentas

  Svarbiausios temos