03:52 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip strateginę ir simbolinę šio centro įkūrimo vietą Lietuva siūlo Vilniaus televizijos bokšto patalpas

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Lietuva oficialiai pateikė prašymą Europos Komisijai Vilniuje įkurti Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centrą. Apie tai pranešė respublikos Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Kaip strateginę ir simbolinę šio centro įkūrimo vietą Lietuva siūlo Vilniaus televizijos bokšto patalpas.

  Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvos kibernetinio saugumo bendruomenės artumas centrui bus labai naudingas.

  "Lietuva užima aukščiausias pozicijas įvairiuose kibernetinio saugumo ir atsparumo reitinguose, todėl turime daug kuo pasidalinti su savo ES partneriais", — sakė ministras.

  Lietuvos nacionalinis įnašas steigiant šį centrą Vilniuje apimtų nuomos mokestį bei patalpos priežiūros išlaidas mažiausiai 5 metams. Be to, Lietuva yra pasirengusi visiškai padengti patalpų pertvarkymo pagal centro poreikius išlaidas.

  Šių metų kovą Lietuva ėmėsi vadovauti ES greitojo reagavimo kibernetinėms pajėgoms.

  Lietuvoje politikai dažnai teigia aktyviai ir sėkmingai kovojantys su kibernetinėmis grėsmėmis. Sausio mėnesį respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pavadino Lietuvą informacijos saugumo srityje lydere ir pažymėjo, kad ši sritis yra šalies prioritetas.

  Lietuvos vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo planą iki 2021 metų. Iš viso projektui jie planuoja skirti apie septynis milijonus eurų iš šalies valstybės biudžeto ir ES lėšų.

  Dar šia tema

  Per pastaruosius metus elektroninių nusikaltimų padaugėjo beveik dvigubai
  Patriotinis apsipirkimas ir "žiniaklaida". Kaip Lietuvos "patriotai" kovoja su Rusija
  Lietuva skundžiasi "dezinformacijos skleidimu" dėl situacijos Baltarusijoje
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, Užsienio reikalų ministerija (URM), Lietuva

  Svarbiausios temos