03:53 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis papasakojo, kad nacionalinėje laboratorijoje baigėsi terpės, kurios turi būti naudojamos tyrimams

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis mano, kad jaučiantys lengvos formos koronaviruso simptomus, turėtų patys izoliuotis, o ne atlikti testą koronavirusui nustatyti, bei perspėjo apie galimus sutrikimus su testavimu.

  Pasak Poderskio, už informacijos apie koronavirusą turinčių žmonių kontaktus rinkimą atsakingas NVSC, tačiau jo sistema yra perkrauta ir nebevykdo savo užduoties. 

  "Nesileisiu į darbo specifiką (o gal leisiuos kiek vėliau), bet rezultatas akivaizdus: vėluojami atlikti "epidemiologiniai tyrimai" - kas iš esmės yra kontaktavusių su susirgusiais nustatymas, tokių tyrimų šios dienos paties NVSC pateiktai duomenimis yra apie 1000. Taigi, sistema neveikia, nes šis skaičius turi ir gali būti skaičiuojamas vienetais ar daugiausiai dešimtimis", — rašo Poderskis savo puslapyje Facebook

  Pasak jo, kadangi ši sistema neveikia, o karantinas įvestas, galima nebeužsiimti ir žmonių testavimu — visi, kas pasijuto blogai, turi simptomų, turi maksimaliai izoliuotis ir persirgti, o pablogėjus būklei — važiuoti į ligoninę. "Testo darymas ir vieno ar kito skaitliuko sukimas čia nebeturi jokios reikšmės", — teigia merijos administracijos direktorius.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Poderskis taip pat papasakojo, kad nacionalinėje laboratorijoje baigėsi terpės, kurios turi būti naudojamos tyrimams. "Jų daugiau nupirkti greitai nepavyks, nes niekur arti jų nėra ir gauti nepavyks, perorientuoti prie kitų mechanizmų — taip pat neapsimoka, nes tyrimo įranga pritaikyta būtent toms terpėms", — pažymėjo jis.

  "Taigi, testavimo nauda tampa abejotina kai neišeina padaryti epidemiologinių tyrimų, tai gerai, kad bus sutaupyti reagentai ir tyrimai nebus atliekami. Ar negerai? Ar reikėjo paskaičiuot kai buvo plečiami mobilūs punktai, didinamos jų apimtys, kad terpių reikės daugiau? Matyt reikėjo, bet kaip ir visai gerai kai vienos neveikiančios sistemos uždengia viena kitą, nes prie dviejų minusų gaunasi pliusas!" — rašo Poderskis.

  Jis pažadėjo, kad terpes bus bandoma gauti dabar labai greitai, o kol kas ateityje gali būti sutrikimų su testavimu.

  Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1433 nauji COVID-19 atvejai ir 14 mirčių. Iš viso Lietuvoje nustatyti 28 262 viruso atvejai. Šiuo metu serga 21 339 žmonės, pasveiko tik 6608 pacientai. 78 306 žmonės izoliuojasi.

  Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kiek COVID-19 sergančių pacientų gydomi Santaros klinikose
  Paaiškėjo Estijos prezidentės koronaviruso tyrimo rezultatas
  Lietuvoje nuo COVID-19 mirė jauniausias pacientas
  Gydytojas: kuo mažiau žmonių nešioja kaukes, tuo didesnė tikimybė susirgti COVID-19

  Svarbiausios temos