05:31 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Žinodamas, kad yra užsikrėtęs COVID-19 virusu ir privalo saviizoliuotis, jaunas vyras nuėjo į vietos parduotuvę nusipirkti cigarečių

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Pirmadienį teismas patenkino Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro pareiškimą ir baudžiamuoju įsakymu nubaudė Molėtų rajono gyventoją, sukėlusį pavojų aplinkiniams užsikrėsti COVID-19. 

  Molėtų rajone gyvenantis 30-metis P. J. rugpjūčio pabaigoje tikrinosi, ar neserga COVID-19, nes įmonėje, kurioje jis dirbo, buvo nustatytas susirgimų šiuo virusu židinys. Jau kitą dieną vyrui buvo pranešta, kad jis užsikrėtęs. Sveikatos priežiūros specialistai jį informavo apie saviizoliacijos taisykles, kurių jis įsipareigojo laikytis. 

  Nors žinojo, kad vienas iš reikalavimų — likti saviizolioacijos vietoje, po dviejų dienų vyras nusprendė nueiti į vietos parduotuvę nusipirkti cigarečių. 

  Vėliau jis aiškino nejautęs jokių ligos simptomų, todėl nieko blogo nepagalvojęs — užsidėjęs apsauginę kaukę, dezinfekavęs rankas ir išėjęs.

  Apie tai, kad į parduotuvę buvo atėjęs galimai užsikrėtęs COVID-19 virusu žmogus, vietos gyventojai pranešė seniūnui, o šis — teisėsaugos pareigūnams. Informaciją patvirtino ir parduotuvės apsaugos vaizdo kameros įrašas, kuriame matyti cigaretes perkantis P. J.

  Vyrui buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 277 straipsnio ("Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas") 1 dalį. 

  Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro G. Čekuolio, nebuvo nustatyta, kad neatsakingai elgdamasis P. J. būtų užkrėtęs kitus žmones. Jei taip būtų įvykę, jam būtų grėsusi bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas molėtiškį nubausti baudžiamuoju įsakymu. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai lapkričio 9 dieną prokuroro pareiškimą patenkino ir P. J. skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Jam taip pat skirtas įpareigojimas laisvu nuo darbo metu išdirbti 70 valandų nemokamų darbų visuomenės labui.

  Dar šia tema

  SAM atnaujino izoliacijos tvarką: paskelbtos saviizoliacijos išimtys
  Vilniaus rajone sulaikytas girtas saviizoliacijos tvarką pažeidęs vairuotojas
  Didžioji Britanija įpareigoja keliautojus iš Lietuvos saviizoliuotis
  Tegai:
  Molėtai

  Svarbiausios temos